دستیابی ایرانسل به سرعت ۳.۳۱۲ گیگابیت بر ثانیه در شبکۀ ۵G ایران


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ایرانسل، در این تست سرعت که ظهر روز ۲۰ بهمن ۹۹ در ساختمان مرکزی ایرانسل انجام شده و دکتر بیژن عباسی‌آرند تصویری از آن را در صفحۀ اینستاگرام خود منتشر کرده است، سرعت دانلود ۳.۳۱۲ گیگابیت بر ثانیه و آپلود ۱۰۹ مگابیت بر ثانیه ثبت شده است. ‏

بیژن عباسی‌آرند با اشاره به این گزارش، در صفحۀ اینستاگرام خود اعلام کرده است: اگرچه بالاترین عدد ثبت شده در این تست، برابر با ۳.۳۱۲ گیگابیت بر ثانیه برای دانلود بوده است، اما همکارانم با تست‌هایی که در بهمن ماه انجام داده‌اند، معمولاً سرعت‌هایی بین ۳ تا ۳.۵ گیگابیت را مشاهده می‌کنند که این نوید را می‌دهد تا به زودی بتوانیم سرعت دانلودی در محدودۀ ۴ گیگابیت بر ثانیه را هم تجربه کنیم.

وی افزود: با وجود این، رکورد ثبت شده در روز گذشته توسط این تیم، بالاترین رکورد سرعت منتشر شدۀ اینترنت در ایران است که تا به حال و با بهره‌گیری از این تکنولوژی، به ثبت رسیده است.

عباسی آرند خاطر نشان کرد: پیش از این، سوم دی ماه امسال، با تلاش بی‌وقفۀ همکارانم در ایرانسل، با ثبت سرعت بیش از ۲.۵ گیگابیت بر ثانیه، رکورد سرعت اینترنت ایران باز هم به نام ایرانسل ثبت شده بود.

اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، اولین بار ۲۸ تیر ۱۳۹۶ در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات از ۵G به صورت پایلوت رونمایی کرد و پس از آن، در اول مرداد ۱۳۹۹، برای اولین بار در ایران، فناوری ۵G با راه‌اندازی نخستین سایت نسل پنج ایرانسل در پژوهشگاه ICT، توسط رئیس محترم جمهوری، افتتاح و به عموم مردم، عرضه شد. ایرانسل از آن روز تاکنون، تنها اپراتور عرضه‌کنندۀ ۵G در ایران است.

هفتم مرداد ۱۳۹۹، دومین سایت ۵G ایران، در ساختمان مرکزی ایرانسل رونمایی و سرعت ۱.۵ گیگابیت بر ثانیه برای دانلود، در حضور خبرنگاران ثبت شد. ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۹ نیز ایرانسل سومین سایت ۵G خود و اولین سایت فضای بیرونی را در دانشگاه تربیت مدرس تهران راه‌اندازی کرد.

ایرانسل توسعۀ فناوری ۵G را به‌عنوان سنگ بنای اقتصاد دیجیتال در دستورکار قرار داده و به زودی در پارک آب و آتش تهران، چهارمین سایت نسل پنج تلفن‌همراه ایران را راه‌اندازی می‌کند. به این ترتیب، علاوه بر کاربرانی که دارای گوشی‌های با قابلیت پشتیبانی از ۵G هستند، حتی کاربرانی که گوشی تلفن‌همراهشان قابلیت اتصال به شبکۀ نسل پنج را نداشته باشد هم می‌توانند به صورت Hotspot و با استفاده از پوشش مودم وای فای ۵G ایرانسل، تفاوت در سرعت را تجربه کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اسنپ چت مدیر ایمنی پلتفرم استخدام کرد
فیس بوک از آسیب اینستاگرام به نوجوانان آگاه بوده است
ضرورت استفاده از ظرفیت ارتباطات روستایی برای توسعه اقتصاد دیجیتال
برگزاری پنجمین کنفرانس مهندسی مخابرات ایران با حمایت ایرانسل