دلیل فعال نشدن بسته اینترنت برخی دانشگاهیان


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

ستار هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هیچ محدودیتی از سوی وزارت ارتباطات برای فعال سازی بسته اینترنت رایگان ویژه آموزش مجازی در نظر گرفته نشده است گفت: تمامی افرادی که فرآیند ثبت نام دریافت بسته اینترنت را به صورت طبیعی تکمیل کرده و از سوی وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد تأیید شدند، اینترنت رایگان با یک فاصله حداقلی برای آنها فعال شده است.

وی ادامه داد: بسته اینترنت ویژه آموزش مجازی دانشجویان، اساتید و طلاب، مطابق با تاییدیه وزارتخانه‌های مربوطه فعال شده و پیامک فعال سازی این بسته نیز به اطلاع آنها رسیده است.

معاون وزیر ارتباطات افزود: حتی این فرآیند از سوی وزارت ارتباطات فراهم شد تا اگر اسامی برخی از افراد در لیست مدنظر نبود و دستگاه‌های مسئول اسامی آنها را تأیید نکردند، امکان ثبت اعتراض و درج مجدد مشخصات وجود داشته باشد.

وی گفت: در صورت ثبت اعتراض و درج مشخصات، ما آن لیست را مجدداً به دستگاه‌های مسئول ارسال کردیم که در صورت تأیید آنها، مجدد بسته اینترنت این افراد فعال شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: چنانچه هنوز عزیزانی هستند که بسته اینترنت آموزش مجازی برای آنها فعال نشده است، دلیل بر این نیست که وزارت ارتباطات ملاحظه و یا معطلی زمانی برای این موضوع داشته است؛ بلکه صرفاً منتظر تأیید از مراجع ذیربط است و در لیست تاییدیه از سوی این دستگاه‌ها، اسامی مدنظر به ما ارجاع داده نشده است.

معاون وزیر ارتباطات گفت: عدم فعال سازی بسته اینترنت با موضوع ترم جدید دانشجویان ارتباطی ندارد و ما محدودیتی از این لحاظ برای دانشجویان و دانشگاهیان قائل نبوده ایم.

وی افزود: اگر لیست تأیید شده از سمت وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد و سایر مراکز حوزوی و آموزشی به دست ما برسد بسته اینترنت رایگان برای آموزش مجازی این اسامی فعال خواهد شد.

هاشمی گفت: چیزی که تاکنون نیز اتفاق افتاده است؛ اگر چه ممکن است تعداد معدودی از افراد مشکلی در این زمینه داشته باشند که آن را باید به ما اعلام کند و ما موضوع را در اسرع وقت به وزارتخانه‌های مربوطه اطلاع خواهیم داد؛ در صورت تأیید و پس از استعلام، امکان فعال سازی اینترنت برای آنها همچنان وجود خواهد داشت.

به گفته معاون وزیر ارتباطات تاکنون بسته اینترنت آموزش مجازی برای حدود دو و نیم میلیون دانشجو و طلاب، یک میلیون معلم و ۲۰۰ هزار استاد دانشگاهی و حوزوی فعال شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برای حوزه ICT
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد
اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات