دولت آمریکا تامین کمک هزینه تولید تراشه را به تعویق انداخت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت ایالات متحده ممکن است تا سال ۲۰۲۲ نتواند بودجه مورد نیاز برای افزایش تولید انواع نیمه هادی را تأمین کند.

وزیر بازرگانی آمریکا اضافه کرد: همچنان قانونگذاران ایالات متحده را تحت فشار قرار می‌دهد تا بودجه‌ای را برای رسیدگی به بحران عرضه تراشه که تولید خودرو را کاهش داده و سایر صنایع را تحت تأثیر قرار داده است، تصویب کنند.

وی گفت: قانونگذاران کنگره متعهد به رسیدگی به این موضوع هستند.

رایموندو در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با معاون اجرایی کمیسیون اروپا مارگرته وستاگر به خبرنگاران گفت: اگر این کار امسال انجام نشود، ما در ۱ ژانویه ما دوباره به آن خواهیم پرداخت. تنها دلیل تعویض رسیدگی به این موضوع دستور کار گسترده و برنامه‌های متعدد آنهاست

مدیران کسب و کارهای مختلف هم به طور فزاینده ای نگرانند که کنگره نتواند قبل از آغاز تعطیلات کریسمس در مورد تأمین مالی طرح حمایت از تولید نیمه هادی‌ها به توافق برسد. در ۱۷ نوامبر، رهبران مجلس نمایندگان و سنا اعلام کردند برای توافق نهایی در مورد تصویب لایحه‌ای برای تقویت رقابت فناورانه ایالات متحده با چین و تولید نیمه هادی‌ها مذاکره خواهند کرد.

سپس سنا قانونی را در ماه ژوئن تصویب کرد که ۵۲ میلیارد دلار بودجه برای ساخت نیمه هادی‌ها تأمین می‌کرد و ۱۹۰ میلیارد دلار پول نیز برای تقویت حوزه فناوری و تحقیقات در ایالات متحده در اختیار نهادهای مرتبط قرار می‌دهد.

درعین حال ادی برنیس جانسون، ریاست کمیته علم، فضا و فناوری مجلس نمایندگان روز پنجشنبه گفت از تأمین مالی طرح‌های مذکور حمایت می‌کند، اما یک بار تزریق بودجه برای حفظ پیشتازی ایالات متحده در حوزه میکرو الکترونیک کافی نیست.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برای حوزه ICT
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد
اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات