دولت آمریکا غول مخابراتی چین را به رشوه خواری متهم کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تکنولوژی نیوز، وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید در حال تحقیق در مورد عملکرد زد تی ای است تا مشخص شود آیا این شرکت به برخی مقامات خارجی رشوه پرداخت کرده یا خیر. در صورت اثبات این موضوع دولت آمریکا برای وضع مجازات‌های جدید بر علیه زد تی ای بهانه‌ای جدید خواهد یافت.

دولت آمریکا پیش از این با متهم کردن شرکت چینی هواوی به جاسوسی سایبری به نفع پکن تلاش کرده بود تا کشورهای دیگر را از همکاری با آن بازدارد. اما تا به امروز اکثر متحدان اروپایی و آسیایی کاخ سفید درخواست‌های دولت ترامپ در این زمینه را رد کرده‌اند.

تحقیقات در مورد زد تی ای در آمریکا از سال ۲۰۱۷ و پس از متهم شدن آن به دور زدن تحریم‌های ایالات متحده بر ضد ایران و تلاش غیرقانونی برای دستیابی به فناوری آمریکایی آغاز شد و آمریکا به همین علت زد تی ای را ۸۹۲ میلیون دلار جریمه کرد.

نکته جالب این است که دولت آمریکا تصریح کرده که رشوه خواری یادشده در ارتباط با مقامات آمریکایی رخ نداده، اما باز هم با تسری فرامرزی قوانین داخلی خود به دنبال بهانه‌ای برای تحریم و اعمال فشار به زد تی ای است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فعالیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار سایت با هویت ایرانی
قانون جدید استرالیا برای فیس بوک و گوگل تصویب شد
مشارکت ۱۰ میلیارد ریالی ایرانسل در یاری به زلزله‌زدگان «سی‌سخت»
خرید و فروش اطلاعات اصالت‌سنجی سیستم های رایانه‌ای