دولت ترامپ خواستار تجدیدنظر در حکم لغو ممنوعیت تیک تاک شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت آمریکا روز گذشته خواستار تجدید نظر دستور قاضی دادگاه فدرال مبنی بر توقف اعمال محدودیت های وزرات بازرگانی بر اپلیکیشن تیک تاک شد.

دولت دونالد ترامپ دلیل اعمال محدودیت های  مذکور علیه اپ چینی را وجود خطر علیه امنیت ملی اعلام کرده بود. این در حالی است که تیک تاک با وجودبیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در آمریکا این اتهامات را رد می کند.

طبق دستور تحریم وزارت بازرگانی آمریکا سرویس های ارائه محتوا در آمریکا از ماه نوامبر اجازه میزبانی تیک تاک را نداشتند و به طور کلی تراکنش های مربوط به این شبکه اجتماعی نیز ممنوع می شد. علاوه بر آن طبق دستور اپل و گوگل نیز مجبور به حذف اپ تیک تاک از فروشگاه های خود می شدند، اما قاضی کارل نیکولز در ایالت واشنگتن این دستور را لغو کرد. در نتیجه وزارت بازرگانی آمریکا خواهان تجدید نظر در این باره است.

به گفته منابع آگاه احتمال اندکی وجود دارد که قبل از آنکه دونالد ترامپ کاخ سفید را ترک کند، سرنوشت ادامه فعالیت تیک تاک در آمریکا مشخص شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است