دومین مدرسه تابستانی برنامه نویسی برگزار می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان فناوری اطلاعات ایران از برگزاری دومین مدرسه تابستانی فناوری اطلاعات با حمایت این سازمان، معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت آموزش‌و پرورش برای کودکان و نوجوانان سراسر کشور به‌صورت آنلاین و رایگان به مدت یک ماه، خبر داد.

این رویداد با هدف آموزش دانش آموزان برگزار می‌شود و کودکان و نوجوانان بین رده سنی ۶ تا ۱۸ سال می‌توانند با هر سطحی از دانش برنامه‌نویسی در یکی از ۵ دوره‌ آموزشی شامل آشنایی با پیاده‌سازی وب‌سایت استاتیک، آشنایی با پیاده‌سازی وب‌سایت بر پایه وردپرس، سلسله دوره‌های آشنایی با علوم داده، برنامه‌نویسی پایتون و همچنین برنامه‌نویسی اسکرچ شرکت کنند.

سازمان فناوری اطلاعات ایران با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت آموزش‌وپرورش، سلسله رویدادهای آموزشی را با هدف آموزش دانش آموزان در مناطق کمتر برخوردار برگزار کرده است و تاکنون ۳ هزار دانش‌آموز کودک و نوجوان در سراسر کشور در ۲ محور کارآفرینی بر بستر فناوری اطلاعات و برنامه‌نویسی آموزش‌دیده‌اند.

شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، تجربه آموزش آنلاین را برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت آموزش‌وپرورش به همراه داشت که از رهگذر این تجربه مقرر شد این آموزش‌ها از حالت رویداد خارج و به بستر مدرسه دائمی فناوری اطلاعات تبدیل شود و در همین راستا این مدرسه در مرکز نوآورانه کودک و نوجوان موزه ارتباطات راه‌اندازی می‌شود و کودکان و نوجوانان به مدت یک ماه به‌صورت آنلاین در این مرکز دوره‌های آموزش را طی می‌کنند.

اولین مدرسه تابستانی فناوری اطلاعات با تأکید بر برنامه‌نویسی پروژه محور ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه در شهریورماه سال گذشته برگزار شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشکلات برگزاری مناقصات حوزه ICT در حضور زارع پور تشریح شد
تشکیل کمیته تامین تجهیزات پروژه اینترنت فیبرنوری
برچسب هشدار اخبار دروغین جنگ اوکراین به توئیتر اضافه می‌شود
تیم‌های برتر در حل چالش‌های هوش مصنوعی همراه اول معرفی شدند