دیپلماسی ICT ایران با آفریقا آغاز شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور در سومین روز سفر به ژنو با نماینده‌هایی از کشورهای مختلف دیدار و گفتگو کرد.

وزیر ارتباطات در نخستین دیدار دو جانبه به درخواست لیتوانی (هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در اجلاس WTTC ) درباره شهر هوشمند، امنیت سایبری و اقتصاد دیجیتالی با معاون اقتصاد دیجیتال لیتوانی ملاقات کرد.

در این دیدار که محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز حضور داشت درباره توسعه روابط دو جانبه و ظرفیت‌های همکاری و برگزاری کارگروه مشترک تبادل نظر شد.

در این دیدار لیتوانی به معرفی نامزدی کشورش برای معاونت دبیرکل ITU پرداخت.

ایران هم خواستار حمایت متقابل لیتوانی از نامزدی ایران برای عضویت در شورای ITU شد.

دیپلماسی ICT با آفریقا آغاز شد

دیدار با نماینده کشور گابن از دیگر برنامه‌های روز سوم سفر وزیر ارتباطات محسوب می‌شود.

این کشور در مرکز آفریقا قرار دارد و از نظر اقتصادی رتبه دوم در منطقه خود است.

اقتصاد این کشور به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود و به خصوص دیجیتالی کردن صنعت کشاورزی را در دستور کار خود قرار داده است.

در این دیدار از گابن خواسته شد تا از نامزدی ایران در ITU حمایت کند و قرار شد تا با پیگیری‌های بعدی ارتباطات بین دو کشور توسعه یابد. علاقمندی وزیر گابن برای سفر به ایران با استقبال طرف ایرانی روبرو شد.

در راستای دیداری که میان محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با نماینده آفریقای جنوبی صورت گرفت، دیپلماسی ICT با سه کشور نیجریه در شمال غرب، گابن در مرکز و آفریقای جنوبی در جنوب، فرصت تحقق یافت.

لذا می‌توان گفت دیپلماسی ICT با آفریقا شروع شده است که فرصت‌های خوبی را در اختیار این بخش و به خصوص توسعه بازار فضایی و ICT ایران قرار خواهد داد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است