رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی منصوب شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید یزدانیان در حکمی علی اصغر انصاری را به سمت رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب کرد.

در متن این حکم بر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای محققان هوش مصنوعی کشور به ویژه در زمینه داده و ابزار پردازش و ارائه خدمات، تاکید شده است.

در همین حال اهتمام به ساماندهی و ایجاد قوام ساختاری مرکز فوق در پژوهشگاه ICT ، تهیه محتوای کاربردی، ملموس و فاخر با هدف فرهنگ‌سازی کاربردهای هوش مصنوعی برای آحاد جامعه و نیز استخراج زمینه های ارائه خدمات به کلیه بخش های کشور با اولویت دهی به فعالان بخش خصوصی به عنوان اهم انتظارات مدنظر است.

توسعه چارچوب همکاری و تفاهمات با دانشگاه های شاخص کشور و استفاده از ظرفیت آنها در شکل گیری مرکز فوق برای تبدیل شدن به قطب تأثیرگذار علمی در زمینه هوش مصنوعی از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده برای مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی است.

علی اصغر انصاری معاونت توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات و سمت مشاور معاون وزیر ارتباطات را در کارنامه دارد.

به گزارش مهر، مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی بهمن ماه سال گذشته با همکاری وزارت علوم و مشارکت دانشگاه های شریف، تهران و امیرکبیر در پژوهشگاه ارتباطات راه اندازی شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

روسیه گوگل را دوباره جریمه کرد
قطع فیبردریایی بین الملل و ایجاد اختلال در اینترنت
ستاد ملی توسعه هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌شود
سیاست جدید توئیتر دردسر ساز شد