رابرت دابل یو. بلای : مشاور و نویسنده


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

رابرت دابل یو. بلای : مشاور و نویسنده

نام به انگلیسی: Robert W. Bly

تاریخ و محل تولد: ۲۱ جولای ۱۹۵۷، نیوجرسی، ایالات متحده آمریکا

 

رابرت دابل یو. بلای

رابرت دابل یو. بلای

 

رابرت دابل یو. بلای (Robert W. Bly) نویسنده و مشاور مستقل در حوزه بازاریابی با بیش از ۳۵ سال سابقه در عرصه بازاریابی صنعتی و بازاریابی (پاسخ) مستقیم است. او با بیش از ۱۰۰ مشتری مطرح دنیای امروز بازاریابی از قبیل شرکت های IBM، A&T، Emraer Executive Jet، Intuit، Boardroom، Grumman و . . . کار حرفه ای انجام داده است. او نویسنده ۸۵ کتاب است و در حال حاضر ستون نویس ثابت برای مجله بازاریابی هدف (Target Marketing Magazine) است.

 

او پس از تولد در ایالت نیوجرسی بزرگ شد و دوره نوجوانی را در آنجا گذراند. در سال ۱۹۷۹ موفق به اخذ مدرک مهندسی شیمی خود از دانشگاه روچستر شد و فعالیت نویسندگی خود را در چهار سال متوالی در روزنامه دانشکده مربوطه پیگیری کرد. پس از فارغ التحصیلی آغاز به کار نویسندگی در مجموعه Westinghouse Electric کرد و پس از آن چند سالی هم در همین زمینه با شرکت مهندسی نیویورک New York engineering firm همکاری داشت. وی اولین کتاب خودش را در سال ۱۹۸۲ در زمینه نگارش و تألیف تخصصی منتشر ساخت. در سن ۲۷ سالگی دهمین کتاب خود را با عنوان راهنمای کپی رایتر منتشر ساخت.

 

اکنون مدتی است که نگارش کتاب به شیوه قبل و سنتی را به دلیل کمک به رونق کتاب های الکترونیک کنار گذاشته و کتاب های دیگر خودش را در این قالب منتشر می کند.

 

در حال حاضر وی در صنعت بازاریابی اطلاعات فعالیت می کند و در شهر مونت ویل از ایالت نیوجرسی زندگی می کند.

 

یک از معروف‌ترین کتاب های وی با عنوان “ادبیات تبلیغ” در ایران با ترجمه منیژه شیخ جوادی (بهزاد) توسط انتشارات سیته در سال ۱۳۹۳ به چاپ رسیده است.

 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید