راهکارهای حمایتی برای معرفی توانمندی حوزه فاوا در ایران‌اکسپو


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید مظاهری طامه سرپرست دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری معاونت فناوری و نوآوری وزارتICT گفت: با توجه به پیش بینی حضور تعداد قابل توجهی از تجار و بازرگانان کشور های مختلف دنیا در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (IRAN EXPO)، این رویداد ‌فرصت مناسبی برای معرفی قابلیت ها و توانمندی های شرکت های ایرانی و در عین حال شناسایی بازارهای هدف و جذب سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود.

وی ادامه داد: حمایت از تحقیق، توسعه سریع تر و وسیع تر فناوری های جدید در حوزه فاوا و اشاعه فرهنگ کاربردی آن ها به عنوان بخشی از وظایف و مأموریت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محسوب شده و در عین حال برنامه ریزی جهت تحقق اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، از وظایف دولت است که حمایت همه جانبه و هدفمند از صادرات کالاها و خدمات، بخشی از آن محسوب می شود.

مظاهری افزود: لذا تسهیل‌گری در مقررات‌گذاری و گسترش زمینه مشوق‌های سرمایه‌گذاری خارجی برای صادرات محصولات و خدمات حوزه ICT و شکل‌دهی بازارهای جدید و تنوع‌ بخشی پیوندهای اقتصادی با کشورها به ‌ویژه با کشورهای منطقه جهت رونق بازار و توسعه کسب و کارهای مرتبط، به ‌عنوان راهکارهای حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محسوب می‌ شود.

وی گفت: راه‍کارهای حمایتی یادشده در قالب تسهیل‌گری و نه به ‌عنوان تصدی‌گری، مورد تأکید است و بر این اساس با عنایت به پیش بینی حضور تعداد قابل توجهی از تجار و بازرگانان کشورهای مختلف دنیا در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (ایران اکسپو)، با فرض برگزاری جلسات B۲B با تجار خارجی توسط فعالین حوزه فاوا، این رویداد ‌فرصت مناسبی جهت معرفی قابلیت ها و توانمندی های شرکت های ایرانی است‌.

سرپرست دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری وزارت ارتباطات ادامه داد: فرصت های این حوزه، شناسایی بازارهای هدف و برنامه‌ریزی جهت تحقق آن و جذب سرمایه‌گذاری خارجی از دیگر خروجی ها و دستاوردهای این نمایشگاه محسوب می شود که در تاریخ پانزدهم‌ تا هیجدهم‌بهمن‌ماه سال جاری برگزار می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود