راهکارهای فنی کاهش تشعشعات الکترومغناطیسی ۵G استخراج می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، اولین جلسه بررسی پیشنهادهای ارسالی از سوی پژوهشکده فناوری ارتباطات در خصوص انجام پروژه های داخلی با حضور رئیس این پژوهشکده و مجریان آن، به صورت برخط توسط معاونت پژوهش و توسعه ارتباطات علمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و سه پروژه از پروژه های پیشنهادی از سوی این پژوهشکده به تصویب رسید.

در این جلسه ۵ پیشنهاد پروژه ارسالی تحت عناوین «بررسی و استخراج راهکارهای فنی کاهش سطح پرتوگیری از تشعشعات الکترومغناطیسی شبکه های تلفن همراه نسل چهارم و پنجم (۴G و ۵G ) » ، «تدوین الزامات فنی پیاده سازی پروتکل منتخب توزیع کلید کوانتومی متغیر پیوسته»، « شناسایی و امکان سنجی ایجاد هم نواساز شبکه و خدمات مبتنی بر توابع شبکه مجازی سازی شده»، « امکان سنجی فنی مدیریت تداخل فرکانسی سرویس های پهن باند ماهواره ای FSS ادوات متحرک با دیگر سرویس ها در کشور» و « ارزیابی مشخصات رادیویی تلفن های همراه ساخت ایران و وارداتی و تهیه پیش نویس مستندات ISO/IEC ۱۷۰۲۵» از طرف پژوهشکده فناوری ارتباطات، با تمرکز بر کاربردی بودن موضوعات برای پژوهشگاه، وزارت ارتباطات و دستگاه های تابعه یا اپراتورها مورد بررسی قرار گرفت که براین اساس سه پیشنهاد پروژه نخست مصوب شد.

در خصوص دو پروژه دیگر نیز مقرر شد با توجه به موارد عنوان شده در جلسه پس از بازنگری و انجام اصلاحات لازم، بررسی مجدد صورت گیرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا
یاندکس مدل زبانی هوش مصنوعی خود را در دسترس عموم قرار داد
هک شدن گوشی‌های اندرویدی و اپل با جاسوس افزار ایتالیایی
اعمال محدودیت برای کودکان انگلیسی