راه اندازی خط تولید قلم برش و کنترل خونریزی در جراحی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق حمایت از صنایع الکترونیک، زهرا اسکندری مدیرعامل شرکت تولید کننده قلم الکتروکوتر گفت: الکتروکوتر یا الکتروسرجری در حقیقت یک ژنراتور بسامد رادیویی است. دو الکترود به ژنراتور بسامد رادیویی(RF)  متصل می‌شود که یکی از آنها فعال است و سطح مقطعی بسیار کوچکتر نسبت به الکترود دیگر دارد. الکترود فعال، معمولاً به شکل یک ابزار یا پروب ساخته می‌شود و توسط پزشک به کار می‌رود.

وی با بیان اینکه الکترود غیر فعال، سطح بسیار بزرگتری دارد. این الکترود که به (صفحه بیمار) مرسوم است، از یک سطح با جنس رسانا تشکیل می‌شود که زیر ران یا (باسن) بیمار قرار می‌گیرد، اظهار داشت: قلم کوتر برای برش و کنترل خونریزی از طریق انعقاد در عمل‌های جراحی استفاده می‌شود. 

اسکندری عنوان کرد: قلم کوتر دارای ویژگی‌هایی از قبیل طراحی سبک، کابل بلند و انعطاف پذیر، مواد اولیه مرغوب و ساختار غیر لغزنده آن که موجب افزایش ایمنی و راحتی در طول عمل می شود، است.

وی سازگاری با اکثر دستگاه‌های الکتروکوتر، بسته بندی محکم و مناسب، دارای عملکردهای برش و انعقاد خون را از دیگر ویژگی‌های این محصول عنوان کرد و ادامه داد: صفحه بیمار یا پلیت کوتری در واقع الکترود غیرفعال در حین جراحی است. انتخاب جنس و ابعاد پلیت کوتری، بستگی به توان خروجی مورد استفاده دارد. 

وی افزود: برای ایمنی بیمار، لازم است با توجه به حداکثر توان خروجی مورد استفاده روی هر بیمار، حداقل سطح تماس لازم برای پلیت کوتری، رعایت شود. پلیت کوتری از جنس سیلیکون هادی بوده و نرمی و انعطاف پذیری این صفحه، باعث سهولت استفاده و امکان به کارگیری آن در نواحی مختلف بدن بیمار می‌شود. 

وی تاکید کرد: محصول نهایی برای کاربرد در جراحی الکتروسرجری کاملا قابل اعتماد بوده و ایمنی پلیت کوتری با کافی بودن سطح آن تضمین می‌شود که با یک لایه ژل هادی چسبناک پوشیده شده است.

اسکندری در رابطه با فعالیت‌های اصلی شرکت گفت: این شرکت در دو زمینه طراحی و تولید سیستم های الکترونیک پزشکی و وسایل مصرفی پزشکی متمرکز شده است که برای هر دو زمینه از استانداردهای اداره کل تجهیزات پزشکی و بین المللی برخوردار است. همچنین دارای مجوز و رتبه بندی از شورای عالی انفورماتیک نیز است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این شرکت جزو تولیدکنندگان اصلی قلم الکتروکوتر در کشور با کیفیت مناسب است و آن را با قیمت قابل رقابت با مشابه خارجی ارائه می‌کند و همچنین وجود بخشنامه و دستورالعمل‌های صادر شده برای مراکز درمانی دولتی داخلی مبنی بر استفاده از محصولات ایرانی، لذا با عنایت به این موارد می توان بازار مناسبی برای این محصول متصور شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بدون حضور خودتان در عکس سلفی بگیرید!
مسابقات چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می شود
مایکروسافت از فایل های شخصی کاربران محافظت می کند
احساس حضور در تالار موسیقی با تبلت‌ جدید هوآوی