راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محسن تفقدی گفت: با امضای تفاهمنامه همکاری ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با این دانشگاه، مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور در مشهد راه اندازی می شود.

وی خاطر نشان کرد: این تفاهم‌نامه به منظور تحقق سیاست‌های کلان کشور درحوزه علم و فناوری و تحقق حمایت از کالاها، خدمات ملی و دانش بنیان در حوزه سلامت دیجیتال در شرق کشور، منعقد شده است.

تفقدی خاطرنشان کرد: هدفمندی حمایت‌های دولت از تجاری سازی محصولات و خدمات کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت، برنامه‌ریزی راهبردی میان مدت و کوتاه مدت برای ارتقای توانمندی‌های تولید، صادرات و توسعه بازار داخلی محصولات و خدمات در کسب و کارهای مبتنی برفناوری اطلاعات در بخش سلامت دیجیتال، ساماندهی، هماهنگی و اجرای حمایت اثربخش و هدفمند از کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت از جمله اهداف تعریف شده در این تفاهم نامه است.

وی افزود: از جمله محورهای تعیین شده در این تفاهم نامه، برنامه‌ریزی برای تنظیم و پیاده سازی سطح استانداردها و ارتقای مستمر کیفیت محصولات و خدمات حوزه سلامت در کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی برای ایجاد نظام ارزیابی مستمر کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت و محصولات و خدمات آنها است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: در راستای اجرای تفاهمنامه همکاری مشترک ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی مشهد،‌ شورای برنامه‌ریزی و حمایت از کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت دیجیتال به منظور تاسیس و راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور تشکیل شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ایرانسل امسال هم لوح‌تندیس زرین رضایتمندی مشتری را دریافت کرد
مخالف قدرت شرکتهای فناوری رئیس کمیسیون فدرال تجارت آمریکا شد
لزوم تقویت حضور استارت آپهای حوزه بلاکچین در اقتصاد و صنعت
ایران در نمایشگاه هوافضای روسیه شرکت می کند