رای دادن با ویدئوی سلفی در آمریکا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشبل، در این سیستم از گوشی های هوشمند ایمن سازی شده بر مبنای فناوری بلاک چین برای جمع آوری آرا استفاده می شود. انتظار می رود از این شیوه رای گیری در انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۱۸ کنگره آمریکا استفاده شود.

مقامات محلی به همین منظور قراردادی را با شرکت وآتز در بوستون امضا کرده اند تا سربازان آمریکایی بتوانند با استفاده از گوشی های هوشمند خود در هر نقطه از جهان رای بدهند. به همین منظور یک برنامه ویژه تلفن همراه هم طراحی خواهد شد و آرای ثبت شده در قالب فناوری بلاک چین ثبت و ذخیره می شود تا امکان تقلب و دستکاری در آنها به حداقل برسد.

رای دهندگان برای استفاده از این برنامه تلفن همراه، باید عکسی از خود را به عنوان شناسه هویتی مورد تایید دولت ثبت کنند و سپس در زمان اقدام به رای گیری یک ویدئوی سلفی از خود در برابر دوربین گوشی تهیه و ارسال کنند. برنامه یادشده عکس قبلی را با این ویدئو مطابقت می دهد و از هویت فرد داوطلب اطمینان حاصل می کند. در ادامه داوطلب می تواند به فرد یا افراد موردنظرش رای بدهد.

البته برخی کارشناسان هشدار می دهند که هنوز نمی توان به طور قطعی در مورد امنیت چنین شیوه رای گیری اطمینان داشت و ضروری است در مورد این روش تحقیقات و بررسی های بیشتری صورت بگیرد. مقامات آمریکایی مدعی هستند روسیه قصد دارد بار دیگر در انتخابات میان دوره ای کنگره ایالات متحده دخالت کند. سنای آمریکا هم برای مقابله با این نگرانی ها ۲۵۰ میلیون دلار بودجه به منظور نوسازی و ایمن سازی فرایندهای رای گیری در آمریکا اختصاص داده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موبایل ارزان قیمت با قابلیت فیلمبرداری قدرتمند عرضه شد
رابط کاربری پیام رسان «آیگپ» به روزرسانی شد
سامانه رادیوتلسکوپ فضایی به بهره برداری رسید
کاهش کلاهبرداریهای پیامکی/ درآمد خدمات ارزش افزوده ۳۰درصد افت کرد