رد درخواست آژانس امنیت ملی آمریکا برای جمع آوری اطلاعات مسافران


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، دفتر اطلاعات و امور نظارتی دولت آمریکا با درخواست آژانس امنیت ملی این کشور برای افزایش دامنه جمع‌آوری اطلاعات حساب‌های کاربری مسافران ورودی به آمریکا مخالفت کرده است. آژانس امنیت ملی آمریکا قصد دارد اطلاعات مفصل تری را از حساب‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی که به این کشور مسافرت می‌کنند، جمع‌آوری کند.

در عین حال دفتر اطلاعات و امور نظارتی دولت آمریکا با رد این درخواست مدعی شده که مفید بودن این کار ثابت نشده است. وزارت امنیت داخلی آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ دریافت اطلاعات شبکه‌های اجتماعی مسافران به این کشور را آغاز کرد.

بسیاری از نهادهای غیردولتی مدافع آزادی بیان در آمریکا نسبت به این تصمیم اعتراض کرده و هشدار دادند چنین رویه‌ای باعث نقض آزادی بیان و خودسانسوری افراد می‌شود و آنان از بیم ممنوع شدن ورودشان به آمریکا از تبادل آرا و اظهار نظر خودداری خواهند کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

لزوم تسریع تحولات دیجیتالی در زمانهای چالش برانگیز
دانش‌بنیان‌ها سامانه‌ای برای مدیریت محتوای سایت طراحی کردند
هزینه پیامک بانک‌های دولتی امسال ۱۵ هزار تومان است
گوگل احراز هویت دوعاملی را فعال می کند