رشد ۴۰ درصدی ظرفیت هسته شبکه ملی اطلاعات


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت ارتباطات در گزارشی با محوریت تحقق شعار «ایران هوشمند»، اعلام کرد که مطابق با هدف گذاری برنامه ششم توسعه، ظرفیت پهن باند و هم ظرفیت شبکه انتقال به نحو چشم‌گیری افزایش‌یافته است و این اقدام در راستای بهبود دسترسی کاربران به شبکه پهن باند و تحقق افزایش سرعت و کیفیت دسترسی به این شبکه صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است: « همه چیز در گرو توسعه زیرساخت است؛ در سال ۹۸ با وجود همه دشواری ها تعداد اپلیکیشن های ایرانی نسبت به سال قبل با رشد ۲.۳ برابری به ۳۴۵ هزار اپلیکیشن رسید. توسعه زیرساخت های این بخش به گونه ای بوده است که متخصصان داخلی توانستند وارد میدان شوند و با هم رقابت کنند.

بر اساس برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف به توسعه زیرساخت‌های شبکه پهن باند کشور با هدف افزایش سرعت و کیفیت پهن باند کشور شده که این مهم اکنون با اقدامات انجام‌شده و توسعه زیرساخت شبکه پهن باند کشور، محقق شده است.

به همین منظور فارغ از اجرای ۱۴ هزار کیلومتر فیبرنوری جدید به‌عنوان شاهرگ‌های اصلی شبکه پهن باند، در گام نخست ظرفیت هسته شبکه ملی اطلاعات از ۱۷.۳ به بیش از ۲۴ ترابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده که این به معنای رشد ۴۰ درصدی ظرفیت است. در ادامه، ظرفیت شبکه انتقال نیز از ۴ هزار و ۱۱۱ به بیش از ۲۸ هزار و ۴۱۱ گیگابایت افزایش یافته است، به بیان دیگر ظرفیت شبکه انتقال ظرف سال‌های اخیر رشدی ۷ برابری داشته است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است