رشد ۸۰ درصدی سرمایه‌گذاری اپراتورها در زمان پاندمی کرونا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی این وزارتخانه در گزارشی عملکرد شرکت‌های حوزه ICT را در دوران پاندمی کرونا تحلیل کرد.

در این گزارش آمده است: همراستا با پژوهش‌های مراجع معتبر بین المللی در جهان پیرامون رصد عملکرد شرکت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دوران پاندمی، گزارش تحلیل عملکرد شرکتهای ICT در ایران طی پاندمی کرونا در دفتر بررسی‌های اقتصادی این معاونت و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده شرکت‌های منتخب زیر بخش‌های ICT تهیه شده است.

تمرکز این پژوهش بر عملکرد درآمدی و سرمایه گذاری و نرخ تغییرات منابع انسانی شرکت‌های حوزه ICT به تفکیک دو بخش بازار مخابرات و بازار فناوری اطلاعات شامل اپراتورهای مخابراتی، شرکت‌های FCP ، تولیدکنندگان تجهیزات ICT ، شرکت‌های IT و فین تک است که صورت‌های مالی آنها در دسترس قرار داشته است.

منتخب یافته‌های کلیدی این گزارش بیان‌گر حقایق ذیل است:

– اپراتورهای مخابراتی با دارا بودن بیش از ۱۵۹ میلیون مشترک با متوسط رشد ۳۵ درصدی در درآمدها و میانگین رشد ۸۰ درصدی در سرمایه‌گذاری‌ها در کنار استمرار و دسترس‌پذیری به خدمات علی‌رغم رشد مصرف به وجود آمده ناشی از پاندمی و راه‌اندازی آزمایشی شبکه نسل پنجم ارتباطات موبایلی در طی دوران همه گیری کرونا عملکرد مطلوبی داشته اند.

– شرکت‌های FCP نیز در کنار جذب نیروی انسانی، رشد درآمدی را تجربه کرده اند.

– روند سرمایه گذاری در شرکت‌های انتقال داده جهش چشمگیری را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد طی دو سال آینده سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در قالب افزایش درآمدها در این شرکت‌ها دیده شود.

– در بررسی شرکت‌های تولید تجهیزات نیز افزایش تولید در طی دوران پاندمی مشاهده می‌شود.

– تمامی شرکت‌های منتخب فین تک در هر دو فاکتور درآمد، سرمایه گذاری و تعداد کارکنان رشد داشته و سایر شرکت‌های IT مورد بررسی طی بحران به وجود آمده کرونا از طریق گسترش فعالیت‌های خود در بستر دورکاری بدون تغییرات زیادی در حوزه منابع انسانی و یا تعدیل بسیار محدود، افزایش درآمد را تجربه کرده‌اند.

– نکته قابل توجه در خصوص شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات افزایش چشمگیر سرمایه گذاری این شرکت‌ها بوده است که نویدبخش رشد درآمدی بیشتر در بازار IT طی سالیان آتی است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی