رنگ سال چگونه انتخاب میشود؟ پنتون چیست؟


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

موسسه رنگ پنتون یک گروه و یا شرکتی مشهور در جهان است که در زمینه شناخت رنگ ها و ارائه سیستم های رنگ و تکنولوژی پیشرو در دنیای رنگ فعالیت می کند. نام این کمپانی در سراسر دنیا به عنوان زبان استاندارد برای ارتباط رنگ ها می باشد و معتبرترین منبع رنگ میباشد و استاندارد های آن برای هنرمندان و طراحان کاملا مشهود است.

رنگ سال

قدمت و سابقه این شرکت مربوط به ۵۰ سال پیش است یعنی سال ۱۹۶۳ که توسط لارنس هربرت بنیان گذاری شد. در مدت زمان کمی شرکت پنتون به حدی گسترش یافت که در همه ی شاخه های هنری و دیجیتالی از جمله نقاشی ،گرافیک ، معماری و معماری داخلی وارد شده است.

پنتون الگو های رنگی خود را در قالب محصولات تخصصی برای استفاده هنرمندان در شاخه های مختلف  در بیش از ۱۰۰ کشور بفروش میرساند.

رنگ سال

در زمینه آرت گرافیک فرمولی متشکل از ۱۸۶۷ الگو برای طراحان در نظر گرفته است و یک الگو مخصوص چاپ افست  که نزدیک ترین فرمول و الگوی رنگی به چاپ را برای طراحان تهیه کرده است که با استفاده از آن حدود ۹۰% به بالا به رنگ دلخواه خود میرسید.

اما در طراحی داخلی و دکوراسیون هم پنتون الگو های خوبی را برای طراحان داخلی فراهم کرده است که برای هنرمندان یک ابزار حیاتی در کنار خلاقیت آنها بشمار میرود. الگویی متشکل از ۲۳۱۰ رنگ  که کمک شایانی به هنرمندان و تولید کنندگان محصولات و متریال های مربوط به خانه و دکور میکند.

رنگ سال دردکوراسیون

اما رنگ سال در شرکت پنتون در طی مراحل مختلف و پس از تحقیقات مختلف بصورت نمادین توسط شرکت در جهان معرفی میشود و الگوی طراحی های آن سال میشود.

این تحقیقات در مورد رنگ در زمینه های مختلف انجام میشود از جمله تاثیر رنگ ها بر روی یکدیگر و فرآیند آنها بر تفکرات انسان ، احساسات و واکنش های فیزیکی رنگ در حالات مختلف.

رنگ سال با درکنار هم قرار دادن تمام این موارد و پس از بررسی روانشناختی بسیار گسترده و دقیق از سراسر جهان اعلام میشود.

./پایان
دنیای تبلیغات، رسانه تخصصی تبلیغات و برند در تلگرام را دنبال کنید


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

پاسخی بگذارید