رنگ سال ۲۰۲۲ رونمایی شد / Very Peri


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

تاریخچه شرکت پنتون

موسسین پنتون (برادران ملوین و جسی لیواین) برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ در شهرنیویورک به عنوان یک شرکت چاپ و نشر به نام M & J Levine Advertising فعالیت داشته است. بعدها لورنس هربرت که دانشجوی تازه فارغ التحصیل شده دانشگاه هافسترا بود به عنوان یک کارمند ساده در این شرکت استخدام شد و درهمین مدت زمان نیز یک سیستم دقیق را برای استانداردسازی رنگ‌ها ایجادکرد.

این سیستم از جدول مندلیف گرفته شده‌است و به هررنگ نیز یک عددخاص را اختصاص داده‌است. این موضوع سبب شده‌است تا دیگر امکان اشتباه گرفتن رنگ‌ها بین مردم به حداقل خود برسد. در سال ۱۹۶۲ این بخش به سوددهی رسیده بود و درنهایت نیز لورنس شرکت را از موسسین با قیمت ۹۳،۰۰۰ دلار خریداری کرد خریداری کرد و آن شرکت را به پنتون تغییر داد. ( ارزش سرکت پنتون در سال ۲۰۱۷  معادل ۵،۷۴۰،۰۰۰ دلار تخمین زده شده است.)


هنوز در کانال تلگرام دنیای تبلیغات عضو نشده‌اید؟

تنها محصولات این شرکت درابتدا محدود به کاتالوگ‌های پنتون بوده اند. این کاتالوگ برگه های بسیارنازک و کوچکی داشت که روی آن شیدهای متفاوتی وجودداشت.

بعدها در سال ۲۰۰۰  لورنس موضوع رنگ سال را مطرح کرد که طراحان بسیارزیادی نیز از این طرح استقبال کردند. ازآن پس هرسال در ماه‌های خاصی از سال رنگ سال توسط این شرکت انتخاب می‌شود.

پنتون تبلیغات بسیارزیادی را در مجلات مد نیویورک منتشرکرد که بعدها سبب شهرت وی شد. حتی بعداز این موضوع کالاهای بسیارزیادی با این برند وارد بازارشدند که مورداستقبال مردم نیز قرارگرفتند. ازجمله افتخارات پنتون این است که سیستم استانداردسازی رنگ آن در مراجع بین المللی رنگ ها International Colour Authority ICA نیز مورداستفاده قرارمی‌گیرد.


عضویت در سوپرگروه تبلیغاتی متخصصین فعال حوزه تبلیغات و بازاریابی

رنگ پنتون چیست؟

رنگ پنتون رنگ خاصی نیست! پنتون مجموعه رنگ‌هایی هست که شرکت پنتون برای سهولت و کاهش خطای رنگ در چاپ تهیه کرده است. همانطور که گفته شد لارنس هربت در سال ۱۹۶۳ متوجه این موضوع شد که خروجی رنگ چاپ شده با رنگی که در نرم افزار طراحی می شود یعنی RGB متفاوت است. با توجه به مشکلات پیش آمده او سیستمی به نام سیستم تطبیق پنتون PMS را جهت کاهش این مشکلات طراحی کرد.

امسال هم موسسه رنگ پنتون رنگ Very Peri را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۲ معرفی کرد

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برای حوزه ICT
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد
اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات