روایت وزیر ارتباطات از مهمترین نصیحت پدرش/ دروغ نگویید


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «فرش بنفشه» رادیو ایران پنجشنبه هفتم فرودین ماه با اجرای منصور ضابطیان میزبان محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.

وزیر ارتباطات در ابتدا گفت: بچه هایم هر سال در جهرم در کنار پسرعموها و دخترعمه‌ها به سر می‌بردند اما امسال نرفتند و در خانه ماندند. بنابراین به هر حال شرایط برایشان دشوار است. اما چاره ای نیست. البته برنامه‌هایی برایشان تدارک دیده ایم که مشغول شوند. ضمن اینکه بخشی از وقت بچه‌ها به تکالیف مدرسه می‌گذرد. معلم هایشان  هم از طریق پیام رسان‌ها ویدئوهایی را می‌گذارند و درس می‌دهند. بنابراین بخشی از وقت بچه‌ها به آموزش می‌گذرد. بخشی از وقت را هم به بازی‌های رایانه ای و دیدن برنامه‌های تلویزیونی می‌گذرانند و بخشی دیگر را مطالعه می‌کنند. مادرشان نمی‌گذارد وقت خالی داشته باشند.

آذری جهرمی با بیان اینکه این روزها هوای جهرم خوب و بهترین زمان برای رفتن به این شهر است، یادآور شد: سرانه فضای سبز عمومی جهرم تقریبا نزدیک به صفر است. شما در شهر جهرم پارک و فضای سبز نمی‌بینید. نخلستان و باغ دارند و خانواده‌ها به باغ‌های خودشان می‌روند  و بنابراین سر کردن این اوضاع برای جهرمی‌ها نباید خیلی سخت باشد. چه در خانه و چه در باغات بمانند. ضمن اینکه رعایت می‌کنند و پایبند به این هستند که ارتباطات اجتماعی‌شان را در نوروز کنترل کنند. هرچند مردمان پرترددی هستند و به دیدار یکدیگر می‌روند، اما رعایت می‌کنند. ما هر شب با مادر و خواهرهایم یک گروه داریم و مکالمه‌های تصویری گروهی با هم داریم و هر کس از خانه خودش وصل می‌شود.

وی همچنین درباره نصیحتی که از بزرگ‌ترهای خود شنیده است و به او در زندگی کمک کرده، گفت: پدرم همیشه به من و ۶ خواهر و برادرم این نصیحت را می‌کرد که دروغ نگویید. اولین و آخرین نصیحتی بود که پدرم همیشه به ما می‌گفتند. خیلی مهم بود برایمان در همه شرایط و فکر می‌کنم خیلی در زندگی‌های شخصی و اجتماعی ما موثر است. این موضوع همیشه در ذهن من بوده است.

در پایان این گفتگو وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ضابطیان درباره کتاب تازه اش پرسید و ضابطیان پاسخ داد: کتابی نوشته‌ام و منتظرم این دوران کرونا تمام بشود تا آن را چاپ کنم.

جهرمی نیز جویای اسم این کتاب شد تا منتظر آن باشد و مجری «فرش بنفشه» خبر داد: اسم این کتاب «سه رنگ» و غذا نوشت‌های من از ایتالیا است.

«فرش بنفشه» به تهیه کنندگی زهرا قائدی و محمد اسماعیل پور  با اجرای منصور ضابطیان هر روز ساعت ۱۷ از رادیو ایران پخش می‌شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

انگلیس از اپل تحقیق می کند
تبلیغ شبکه‌های اجتماعی خارجی در رسانه ملی ممنوع شد
رکورد سرعت شبکه‌های نسل پنجم شکسته شد
اعلام نگرانی رسمی آمریکا از پیشتازی چین در حوزه هوش مصنوعی