روزانه ۱۲۰ میلیون تراکنش در مرکز ملی تبادل اطلاعات انجام می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت ارتباطات با اشاره به راه اندازی مرکز ملی تبادل اطلاعات در راستای تحقق دولت الکترونیک به عنوان گامی در جهت تحقق ایران هوشمند اعلام کرد: شاید شما هم گرفتار مراحل طولانی و پیچیده و وقت گیر گرفتن مجوز و استعلام برای کارهای روزانه شده اید؛ گاهی برای گرفتن مجوز یک کسب و کار مجبور هستید ۵۴ مرحله را بین ۱۸ وزارتخانه و یا سازمان طی کنید که کاری وقت گیر و آزاردهنده است.

از سوی دیگر در هر جایی که مردم به طور رودررو و مستقیم با کارکنان وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها سروکار دارند، احتمال بروز فساد هم بیشتر می‌شود. در این صورت یک سازوکار سریع و مطمئن لازم است که بتواند جایگزین رفت و آمد حضوری مردم باشد و گرفتن مجوزها و پاسخگویی به دستگاه‌ها نیز آسان و سریع انجام شود.

به همین دلیل مرکز ملی تبادل اطلاعات ایجاد شده تا با اتصال همه دستگاه‌های دولتی از طریق مسیری امن و مستقل از اینترنت، تبادل اطلاعات و داده‌های مورد نیاز هر فردی به راحتی و با دقت و سرعت انجام شود.

با پیوستن بیشتر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی، تبادلات این مرکز در هر ماه به بیش از ۱۲۰ میلیون تراکنش میان دستگاه‌های دولتی رسیده است و هر روز با پیوستن تعداد بیشتری از سازمانها به این مرکز، تعداد تراکنش‌ها هم بیشتر می‌شود و این یعنی ماهانه حداقل از انجام ۱۲۰ میلیون نامه نگاری و رفت و آمد اضافی بین دستگاه‌های اداری و اجرایی، پیشگیری شده است.

با اتصال همه دستگاه‌ها به این مرکز، دیگر نیازی به نگهداری انبوهی از کپی اسناد و مدارک و شناسنامه و عکس و سایر مدارک کاغذی نیست و احتمال جعل و فساد در نظام اداری و اجرایی کشور به حداقل می‌رسد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بازدید اعضای هیات رئیسه مجلس از مرکز مانیتورینگ همراه اول
میزان تشعشعات امواج رادیویی به طور مستمر پایش می‌شود
فناوری وای فای ۷ با سرعت ۲ برابر بیشتر از نسخه قبلی از راه رسید
اتصال ۲۹۷ روستای دیگر به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول