روسیه برای ارائه خدمات نسل پنجم هواوی فرش قرمز پهن کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، در شرایطی که کاخ سفید به بهانه جاسوسی سایبری هواوی به نفع دولت چین و در واقع از ترس تسلط چینی ها بر دنیای ارتباطات و مخابرات تلاش می کند از گسترش دامنه فعالیت های این شرکت در نقاط مختلف دنیا جلوگیری کند، کرملین برای هواوی فرش قرمز پهن کرده و به طرف چینی اجازه داده خدمات نسل پنجم در روسیه ارائه دهد.

تحلیل گران هدف روسیه از این اقدام را نشان دادن وحدت و همدلی با پکن بر علیه امریکا دانسته و می گویند البته این کار زمینه برای دسترسی به اینترنت فوق سریع را از طریق گوشی های هوشمند فراهم می سازد.

مقامات مسکو می گویند ظرف چند سال آینده شبکه نسل پنجم تلفن همراه به بخشی از زیرساخت عادی این شهر مبدل شده و تا سال ۲۰۲۴ تمامی شهرهای اصلی و مهم روسیه تحت پوشش خدمات نسل پنجم تلفن همراه قرار می گیرند.

هواوی از ۲۲ سال قبل در روسیه در حال فعالیت تجاری است و یک شبکه آزمایشی نسل پنجم را نیز در مسکو راه اندازی کرده است. این شرکت در زمینه ارائه خدمات تلفن همراه و ارتباطات سیار نیز بیشترین سرمایه گذاری را در روسیه به عمل آورده است.

هواوی هم اکنون ۴۰۰ کارمند در مسکو و ۱۵۰ کارمند در سنت پطرزبورگ دارد که عمدتا در حوزه تحقیق و توسعه فعالیت دارند و قرار است ظرف پنج سال آینده هزار نفر دیگر را در روسیه به خدمت بگیرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ائتلاف جهانی بر ضد کرونا با هوش مصنوعی
رونمایی از بلندگوی هوشمند جدید گوگل
نقش مهم پژوهشگاهICT در بومی‌سازی لبه فناوری‌های اطلاعاتی
لزوم توسعه زیرساخت های ارتباطی برای ورود ۵G