روسیه برای ۴ شرکت فناوری جرایم جدید در نظر گرفت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روسیه اتهامات جدیدی علیه فیس بوک، گوگل، تلگرام و توئیتر اعلام کرده و ادعا می‌کند این پلتفرم‌ها محتوای غیرقانونی را حذف نکرده‌اند.

این در حالی است که طی ماه‌های اخیر دولت این کشور گام‌هایی جهت قانونمند سازی و کنترل قدرت شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری اتخاذ کرده است. به گفته مقامات روسیه، اقدامات مذکور از دخالت کشورهای خارجی در امور داخلی کشور جلوگیری می‌کند.

فیس بوک، گوگل، تلگرام و توئیتر هنوز به سوالات در این باره پاسخی نداده‌اند. در این میان اسناد نشان می‌دهد شکایتی علیه گوگل به اتهام حذف نکردن ۳ مورد محتوای ممنوع در دادگاهی در روسیه ثبت شده و این شرکت آمریکایی با جریمه ای ۱۲ میلیون روبلی روبرو است.

تلگرام نیز با ۳ مورد اتهام حذف نکردن محتوای غیر قانونی و ۱۶ میلیون جریمه روبرو است. همچنین ۲ اتهام علیه فیس بوک و توئیتر اعلام و با جریمه ای حداکثر تا ۸ میلیون روبل روبرو هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود
آخرین قانون ما درباره استقلال فضای مجازی به ۱۳ سال قبل بر می گردد