روسیه شرکت های آمریکایی را وادار به تاسیس دفتر محلی می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، قانونگذاران دومای روسیه (مجلس سفلی) لایحه‌ای را تصویب کردند که شرکت‌های فناوری آمریکایی را مجبور می‌کند تا ژانویه ۲۰۲۲ میلادی دفاتری در این کشور تأسیس کنند و در غیر این صورت با اقدامات تنبیهی روبرو می‌شوند.

طی ماه‌های اخیر روسیه اقدامات تنبیهی متعددی علیه شرکت‌های اینترنتی آمریکایی انجام داده. به عنوان مثال این کشور از ماه مارس ترافیک اینترنت توئیتر را کند کرده زیرا محتوای ممنوع را حذف نکرده بود.

قانون جدید شرکت‌های فناوری خارجی با بیش از روزانه نیم میلیون کاربر در روسیه ملزم می‌کند یک دفتر محلی یا ماهیت قانونی در کشور ایجاد کنند.

در حال حاضر فقدان چنین دفاتری به شرکت‌های خارجی اجازه می‌دهد تا رسماً در خارج مرزهای این کشور بمانند. وب سایت‌هایی که از این قانون پیروی نکنند، در موتور جستجوها برای عدم همخوانی نشان گذاری می‌شوند، ممکن است از نتایج موتور جستجوها حذف شوند و نمی‌توانند در روسیه آگهی منتشر کنند.

البته مجلس اعلای روسیه (شورای فدراسیون) باید این قانون را تأیید و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز باید آن را امضا کند تا اجرا شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نام ۱۰ دانشگاه برتر در هوش مصنوعی/ کشورهای پیش‌رو در AI کدامند
رگولاتور چین درباره توزیع کنندگان تراشه خودرو تحقیق می کند
توئیتر حساب جعلی نویسنده مشهور را تایید و بعد رد کرد
محصولات آینده نوکیا فاش شد