روسیه فعالیت اپراتورهای ماهواره‌های مخابراتی خارجی را محدود کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت، بر اساس این سند تمامی شرکت‌های مالک ماهواره‌های مخابراتی خارجی باید همه ترافیک دریافتی خود را از طریق یک ایستگاه زمینی واقع در داخل خاک روسیه منتقل کنند.

بر همین اساس ارسال داده‌های ماهواره‌ای برای مشتریان این شرکت‌ها به طور مستقیم ممکن نبوده و آنها ابتدا باید از طریق یک ایستگاه زمینی در داخل خاک روسیه مسیریابی شده و سپس ارسال شوند.

دولت روسیه وقوع تهدیدهای خارجی و جاسوسی از خود را عامل این تصمیم دانسته و تصریح کرده که تصمیم مذکور از شش ماه دیگر عملیاتی خواهد شد. همچنین از این پس صدور مجوز فعالیت اپراتورهای یادشده در روسیه مستلزم موافقت وزات دفاع، سرویس امنیتی فدرال روسیه و سرویس حفاظت فدرال این کشور خواهد بود.

روسیه چندی قبل از تصمیم خود برای ایجاد یک شبکه اینترنت داخلی کاملاً مستقل از اینترنت جهانی نیز با هدف تأمین امنیت و ارتقای توانمندی‌های دفاع سایبری خود خبر داده بود. در صورت تکمیل زیرساخت‌های فنی مورد نیاز برای این کار احتمال قطع شبکه اینترنت جهانی در روسیه وجود دارد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نخست وزیر انگلیس «جف بزوس» را درباره مالیات به چالش می کشد
امکان گفتگوی مستقیم صوتی با وزیر ارتباطات فراهم شد
نتایج تحقیق کمیسیون فدرال تجارت از ادغام شرکت های فناوری
چالش های «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» در بخش ICT