روسیه گوگل را به علت پاک نکردن محتوای ممنوع شده جریمه کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روسیه در ماه‌های اخیر اقدامات حقوقی و قضائی متعددی بر علیه شرکت‌های فناوری آمریکایی که قوانین داخلی این کشور را رعایت نکرده‌اند، انجام داده است.

این کشور بارها از شرکت‌های فناوری آمریکایی خواسته تا محتوای هرزه نگارانه، مروج خشونت و افراطی گری، خودکشی و مشوق مصرف مواد مخدر را پاک کنند. اما آنان گاهی این درخواست‌ها را جدی نگرفته و در نتیجه جریمه می‌شوند.

مجموع جریمه ای که برای گوگل در نظر گرفته شده ۱۴ میلیون روبل، برابر با ۱۹۰ هزار دلار است. گوگل قبلاً به دلایل مشابهی در انتهای ماه می ۶ میلیون روبل و در ماه دسامبر ۳ میلیون روبل جریمه شده بود. این شرکت در ماه گذشته هم به علت عدم تبعیت از قوانین روسیه در مورد ضرورت ذخیره سازی داده‌های کاربران روس در داخل این کشور ۳ میلیون روبل جریمه شده بود. فیس‌بوک و توئیتر هم قبلاً به علت پاک نکردن محتوای ممنوع شده در روسیه جریمه شده‌اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شبکه ملی اطلاعات پایدار و باکیفیت لازمه توسعه اقتصادی است
وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی به ۱۰ درصد می‌رسد
اتحادیه اروپا از تیک تاک تحقیق می کند