روس‌ها به هک کردن شرکت گاز اوکراین متهم شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، روابط مذکور موضوع اصلی جلسات استیضاح دونالد ترامپ نیز هست و به نظر می‌رسد سایه این موضوع بر سر انتخابات ریاست جمهوری امریکا نیز باقی باشد. حال نیویورک تایمز گزارش داده که یک شرکت امنیتی موفق به کشف فعالیت هکری روس‌ها بر علیه شرکت گاز اوکراین موسم به بوریسما شده است.

این حملات از طریق ارسال پیام‌های فیشینگ انجام شده و در سال ۲۰۱۶ رخ داده است. بر اساس بررسی‌های شرکت Area ۱، هکرهای روس در آن سال علاوه بر هک کردن ایمیل‌های هیلاری کلینتون و سیستم ایمیل حزب دموکرات، شبکه ای از وب سایت‌های جعلی را راه اندازی کردند تا بتوانند شعب مختلف بوریسما را هدف قرار دهند.

این کار با همکاری G.R.U صورت گرفته که یک واحد اطلاعاتی نظامی ارتش روسیه است. برخی دامنه‌های مرتبط با این فعالیت‌های مخرب برای اولین بار در دسامبر گذشته شناسایی شدند. از همین وب سایت‌ها برای ارسال ایمیل‌هایی آلوده و فریبنده برای کارکنان شرکت‌های مرتبط با شرکت گاز روسیه استفاده شده و در نهایت از این طریق اطلاعات خصوصی آنها جمع آوری شده و امکان دستبرد به سرورهای بوریسما به وجود آمده است.

متخصصان امنیتی می‌گویند هدف هکرهای روس از سرقت این اطلاعات، حمله به جو بایدن و تخریب وی بوده که نامزد بالقوه حزب دموکرات آمریکا در سال ۲۰۲۰ تلقی می‌شود. روسیه در مورد این خبر هنوز واکنشی از خود نشان نداده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نخست وزیر انگلیس «جف بزوس» را درباره مالیات به چالش می کشد
امکان گفتگوی مستقیم صوتی با وزیر ارتباطات فراهم شد
نتایج تحقیق کمیسیون فدرال تجارت از ادغام شرکت های فناوری
چالش های «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» در بخش ICT