روش جدید برای مخفی کردن پیامها


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه مهندسی کلمبیا روشی جدید برای مخفی کردن پیام ها ابداع کرده اند. این سیستم که FontCode نام گرفته شکل فونت در هر متن را به شکلی تغییر می دهد که برای خواننده ناشناخته است. جالب آنکه این روش را می توان برای هر فونتی اجرا کرد.

این تغییرات شامل دگرگون کردن نقطه گذاری، عرض، ارتفاع یا انحنای حروف و علامات برای رمزگذاری یک پیام است.

هرچند این تغییر برای چشم انسان قابل ردیابی نیست اما رایانه پیام مخفی شده در متن FontCode را به راحتی می خواند. به عبارت دیگر این تغییرات شبیه بارکد یا کدQR نامرئی است.

تغییر هر حرف، علامت ویرایشی یا سمبل با کمی تغییر  به کاربر اجازه می دهد معنی یک متن را به طور کامل تغییر دهد.

چانگ شیائو محقق ارشد این تحقیق می گوید: هرچند این اطلاعات مخفی به چشم انسان قابل مشاهده نیست اما ماشین قابلیت خوانش آن را دارد. البته FontCode شبیه بارکد یا کدهای QR ظاهر مطالب چاپی را تغییر نمی دهد اما اطلاعات همچنان مخفی می ماند.

از این روش می توان برای مخفی کردن متن، URLها و امضاهای دیجیتال در یک پیام متنی یا تصویر استفاده کرد. همچنین روش مذکور را می توان برای رمزگذاری پیام های دیجیتال و پرینتی نیز به کار برد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

وبینار «ماهواره‌ها چگونه زندگی بشر را بهتر می‌کنند» برگزار می شود
فروش نمونه اولیه یک موبایل بازی رایانه ای به قیمت ۳۴ دلار
اقدامات مایکروسافت برای صرفه جویی در مصرف آب
حمله باج افزاری به ۵۴۰ هزار داور ورزشی در آمریکا