روند رسیدگی به شکایت از آزار جنسی در «فیس بوک» تغییر کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی نت، به دنبال برخی تغییرات در شرکت های گوگل، مایکروسافت و اوبر در زمینه رسیدگی به شکایت های زنان از مردان مزاحم جنسی، فیس بوک هم می گوید تلاش دارد تا روند رسیدگی به این مشکل فراگیر را عادلانه تر کند.

بر اساس اطلاعیه ای که توسط فیس بوک در این زمینه منتشر شده، این شرکت سیاست خود در زمینه رسیدگی به روابط افراد در محیط کار را به روز کرده تا برگزاری حکمیت خصوصی میان شاکی و متشاکی در پرونده های آزار جنسی تنها یک گزینه قابل انتخاب و نه یک ضرورت باشد.

در ادامه این اطلاعیه امده است: آزار جنسی چیزی است که در فیس بوک بسیار جدی گرفته می شود و برای این هیچ جایگاهی در این شرکت وجود ندارد.

با این تغییر سیاست کارکنان فیس بوک می توانند برای پیگیری شکایات خود در زمینه مزاحمت های جنسی به دادگاه های آزاد مراجعه کنند و مجبور به حل و فصل موضوع در داخل این شرکت نیستند. از این پس مدیران ارشد شرکت فیس بوک نیز در صورت برقراری ارتباط عاطفی با فرد دیگری در داخل این شرکت مجبور به افشای این موضوع به طور رسمی هستند.

هفته گذشته هزاران نفر از کارمندان گوگل با برگزاری تظاهراتی خواستار توجه جدی مدیران ارشد این شرکت به مزاحمت های جنسی در درون گوگل شدند و به نظر می رسد این مساله نیز در سیاست گذاری جدید فیس بوک بی تاثیر نبوده است. این تظاهرات پس از آن انجام شد که اعطای پاداش ۹۰ میلیون دلاری به اندی روبین از مدیران ارشد این شرکت که به علت آزار جنسی از گوگل اخراج شد، تایید شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پخش ویژه‌برنامه «مهنا» در استقبال از ماه مبارک رمضان
فناوری موتور «چرخ عکس العملی ماهواره» تجاری سازی شد
۵ مرکز نوآوری در حوزه اقتصاد دیجیتال تجهیز شدند
مشخصات کامل دو موبایل جدید «تی سی ال» فاش شد