رونمایی هواوی از سیستم عامل رقیب اندروید


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهونیوز، تحریم های آمریکا بر علیه هواوی به بهانه دور زدن تحریم های ایران باعث شده این شرکت چینی برای استفاده از سیستم عامل اندروید در گوشی ها و تبلت های تولیدی خود با محدودیت های جدی مواجه شود. از همین رو این شرکت مجبور شده  تا برنامه های خود برای تولید سیستم عامل بومی را جدی بگیرد.

البته هارمونی در وهله اول برای استفاده بر روی خودروهای هوشمند، ساعت ها و رایانه های شخصی طراحی شده و نسخه نهایی آن در سال ۲۰۲۰ به بازار می آید.

نسخه هایی از این سیستم عامل حتی با هدفون های هوشمند و سیستم های واقعیت مجازی نیز سازگار خواهند بود. البته گفته می شود این سیستم عامل با گوشی پرچمدار جدید هواوی موسوم به میت ۳۰ سازگاری خواهد داشت.

هواوی تا به حال بارها اعلام کرده که هنوز ترجیح می دهد از اندروید در تولیدات خود استفاده کند، ولی اگر این کار ممکن نباشد، نصب سیستم عامل هارمونی در دستور کار آن قرار می گیرد. نسخه اولیه هارمونی قبلا با اسم کد Hongmeng یا Ark عرضه شده بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمله باج افزاری به ۵۴۰ هزار داور ورزشی در آمریکا
موس جدید برای کنترل راحت تر تماس‌های ویدئویی
۵۰۰ هزار گوشی آیفون قاچاقی وارد ایران شد
مجوز فعالیت خدمات دهندگان اینترنت TD-LTE تمدید می‌شود