رویداد کارآفرینی با رویکرد فناوری‌های حوزه فضایی برگزار می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، دوازدهمین رویداد کارآفرینی و برنامه‌نویسی ویژه دانش آموزان توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و مشارکت سازمان فضایی با رویکرد فناوری‌های حوزه فضایی فردا ۵ شنبه همزمان با آخرین روز از هفته جهانی فضا برگزار می‌شود.

مشکات اسدی مشاور معاون وزیر ارتباطات در حوزه توانمندسازی اجتماعی در خصوص برگزاری رویداد  کارآفرینی گفت: این رویدادها با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و راهبری  وزارت آموزش‌وپرورش برگزار می‌شود و هدف از برگزاری آن، توانمندسازی دانش آموزان و تأکید بر مهارت‌آموزی در راستای نقش‌آفرینی کودکان در آینده است.

مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: در حاشیه این رویداد یک‌روزه، ۵ کارگاه آموزشی با موضوعات مختلف برگزار می‌شود. اولین کارگاه ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه دبیرستان‌های استان تهران است و این دانش آموزان توسط وزارت آموزش‌وپرورش و در راستای عدالت آموزشی از دانش آموزان مدارس دولتی و مناطق کم برخوردار انتخاب و معرفی‌شده‌اند.

این کارگاه‌ها ظهر فردا در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار می‌شود که شامل موارد زیر است:

– کارگاه آموزشی کارآفرینی بر بستر IT ویژه کودکان ۵ تا ۹ ساله

– کارگاه برنامه‌نویسی با زبان اسکرچ رده سنی ۱۰ تا ۱۵ سال

– کارگاه کد نویسی بلوکی برای پروژه‌های سخت‌افزاری برای رده‌های سنی ۹ تا ۱۵ سال

– رویداد پذیرش فناوری ویژه کودکان ۱۰ تا ۱۵ سال


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مدیریت VPN در کشور اجرایی می شود
گوگل زیر ذره بین سازمان نظارت بر رقابت انگلیس قرار گرفت
افتتاح مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول
هیچ جناحی اراده راه اندازی پیام رسان بومی را نداشت