رگولاتور چین درباره توزیع کنندگان تراشه خودرو تحقیق می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اداره دولتی تنظیم بازار چین (SAMR) قصد دارد تحقیقاتی درباره توزیع تراشه در صنعت خودروسازی این کشور انجام دهد. دلیل این امر نیز بالابردن قیمت این کالا اعلام شده است.

در بیانیه این سازمان رگولاتوری آمده است: در واکنش به چالش‌های برجسته مانند سوداگری و قیمت‌های بالا در بازار تراشه‌های خودروسازی، تحقیقاتی درباره توزیع کنندگان این محصول انجام می‌شود.

همچنین در این بیانیه ذکر شده با رصد قیمت‌ها و گزارش دهی تحولات بازار، به نظر می‌رسد شرکت‌ها قیمت محصولات شان را بالا برده‌اند. این سازمان تعهد کرده تا درباره هرگونه اقدام غیر قانونی مانند احتکار، بالابردن قیمت‌ها و هرگونه تبانی، تحقیقاتی انجام دهد و خاطیان را مجازات کند.

چالش جهانی کمبود تراشه از دسامبر ۲۰۲۰ میلای آغاز شد و در زنجیره‌های ذخایر و سخت افزار اختلالاتی ایجاد کرد. از آن زمان تاکنون این چالش روی تولید طیف وسیعی از گجت ها و محصولات تأثیر گذاشته است.

در ماه ژوئن مدیر ارشد اجرایی شرکت اینتل اعلام کرد کمبود تراشه تا پایان ۲۰۲۱ ادامه می‌یابد و وضعیت این بازار حدود ۲۰۲۳ میلادی به حالت نرمال بر می گردد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی