زمزمه گرانی تلفن ثابت با رأی به افزایش حق اشتراک


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، اکثریت سهامداران شرکت مخابرات ایران در مجمع عمومی فوق العاده این شرکت که امروز شنبه ۳۱ خردادماه برگزار شد، با افزایش میزان حق اشتراک خطوط تلفن ثابت موافقت کردند.

گزینه حق اشتراک که به صورت ماهانه در صورتحساب مشترکان تلفن ثابت درج می شود، در سال ۹۸ به عنوان راهکاری برای جبران خسارت مخابرات از حذف آبونمان تلفن در نظر گرفته شده است.

آبونمان تلفن ثابت در سال ۹۷ و به دستور دیوان عدالت اداری از قبوض مشترکان حذف شد و مخابرات برای جبران بخشی از کاهش درآمد خود از محل آبونمان، گزینه حق اشتراک را در صورتحساب مشترکان اعمال کرد.

در تعریف جدید حق اشتراک ماهیانه بابت هر خط تلفن ثابت، از مشترکان در روستاها ۱۰۰ تومان، در شهرها ماهانه ۲ هزار تومان، در شهرستان‌ها ۲۵۰۰ تومان، در مراکز استان‌ها غیر از کلانشهرها ۴ هزار تومان، در کلانشهرها ۵ هزار تومان و در تهران ۸ هزار تومان دریافت می شود.

درحال حاضر برای حق اشتراک ماهیانه بابت هر خط تلفن ثابت، از مشترکان در روستاها ۱۰۰ تومان، در شهرها ماهانه ۷۵۰ تومان، در شهرستان‌ها ۱۰۰۰ تومان، در مراکز استان‌ها غیر از کلانشهرها ۱۲۰۰ تومان، در کلانشهرها ۱۵۰۰ تومان و در تهران ۲۰۰۰ تومان دریافت می شود که این مبلغ در صورتحساب مشترکان لحاظ شده است.

شرکت مخابرات ایران دلیل دریافت حق اشتراک تلفن ثابت را هزینه نگهداری این خطوط عنوان کرده است.

هم اکنون و با توجه به تصمیمات مجمع عمومی شرکت مخابرات ایران، زمزمه گرانی این هزینه در قبوض مشترکان به گوش می رسد. به نحوی که اعضای این مجمع، امروز به افزایش حق اشتراک خطوط تلفن رای مثبت داده اند.

تصمیم برای تعرفه گذاری جدید حق اشتراک تلفن ثابت طبق ماده ۴ اساسنامه شرکت مخابرات ایران اتخاذ شده است؛ اما گفته می شود هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است.

طبق آخرین آمار رگولاتوری، بالغ بر ۲۸ میلیون و ۹۸۰ هزار خط تلفن ثابت در کشور دایر بوده و ضریب نفوذ تلفن ۳۴.۸۹ درصد عنوان شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پرچمدار موتورلا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسیلی!
جزئیات سند راهبردی اتحادیه اروپا برای «اینترنت بهتر کودکان»
جهان در سال ۲۰۲۲ بر مدار کدام فناوری ها می چرخد
گوگل تست هفتگی کرونا را برای حضور در ادارات خود اجباری کرد