زنجیره سلامت دیجیتال کامل می‌شود/دریافت خدمات درمانی با سرعت بالا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی سریع‌تر و شفاف‌تر به بیماران با ایجاد زیرساخت‌های توسعه سلامت دیجیتال تسهیل می‌شود و برای توسعه سلامت الکترونیک در کشور تحقق این هدف ضروری است. رسیدن به آن به حضور همه بازیگران این حوزه و تلاشی مضاعف نیاز دارد. چرا که در ایران هنوز زنجیره انسانی و سازمانی این کار تکمیل نشده است.

از این رو ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با کمک همه بازیگران حوزه سلامت و فناوری‌های دیجیتال در کشور، یک زنجیره کاملی از این زیست‌بوم ایجاد و هم‌افزایی‌ها را بیشتر کند.

قرار بر این است که این کار با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محقق شود.

توسعه سلامت الکترونیک یکی از نیازهای اساسی زندگی امروز است و باید برای همه‌گیر کردن این فناوری در کشور از تمام بازیگران این عرصه استفاده شود.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای این کار دست یاری به سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دراز کرده تا چالش‌های مختلف تنظیم‌گری، اخذ مجوزها، رفع مشکلات موجود بر سر راه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و غیره را با کمک این دستگاه مرتفع کند.

برای توسعه این حوزه کاربردی در کشور شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌ها هم هستند. طبق آمارهای موجود در حال حاضر بیشتر از ۱۵۰ استارتاپ فعال در زمینه سلامت دیجیتال در کشور فعال هستند.

ظرفیت و توان این شرکت‌ها با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به میدان می‌آید تا مردم از منافع توسعه سلامت دیجیتال در کشور بهره‌مند شوند و خدمات درمانی شفاف، کامل و موثر را با سرعت بالا و دقتی بیشتر دریافت کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشکلات برگزاری مناقصات حوزه ICT در حضور زارع پور تشریح شد
تشکیل کمیته تامین تجهیزات پروژه اینترنت فیبرنوری
برچسب هشدار اخبار دروغین جنگ اوکراین به توئیتر اضافه می‌شود
تیم‌های برتر در حل چالش‌های هوش مصنوعی همراه اول معرفی شدند