زوج آمریکایی به پول‌شویی ۴.۵ میلیارد دلاری با بیت کوین متهم شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این سو استفاده در جریان یک حمله هکری در سال ۲۰۱۶ به صرافی ارز دیجیتال بیت فینکس رخ داده و عاملان اصلی این پول‌شویی یک زن و شوهر بوده اند.

بنا بر اعلام دادستانی، ایلیا لیختنشتاین، ۳۴ ساله و همسرش، هدر مورگان، ۳۱ ساله اهل نیویورک که صبح روز سه شنبه در منهتن دستگیر شدند، درآمدهای غیرقانونی خود را صرف خرید اقلامی مانند طلا و توکن های غیرقابل تعویض و نیز کارت هدیه ۵۰۰ دلاری والمارت کردند.

این زوج نمایه‌های عمومی فعالی در شبکه‌های اجتماعی داشتند و مورگان با نام مستعار «رازلخان» خواننده رپ شناخته می‌شد که برگرفته از عنوان چنگیز خان است.

لیزا موناکو، معاون دادستان کل آمریکا گفته که این بزرگترین مصادره مالی وزارت دادگستری تا به امروز محسوب می‌شود. وی در بیانیه‌ای افزود شناسایی این متخلفان نشان می‌دهد ارز دیجیتال منبع امنی برای استفاده مجرمان نیست. لیختن اشتاین و مورگان متهم به توطئه برای پول‌شویی و همچنین کلاهبرداری از ایالات متحده هستند. این پرونده در یک دادگاه فدرال در واشنگتن دی سی تشکیل شده و در جریان است.

این زوج متهم به توطئه برای پول‌شویی ۱۱۹۷۵۴ بیت کوین هستند که پس از نفوذ یک هکر به بیت فینکس و انجام بیش از ۲۰۰۰ تراکنش غیرمجاز به سرقت رفته بودند. وزارت دادگستری می‌گوید ارزش معاملات مذکور در آن زمان ۷۱ میلیون دلار بود، اما با افزایش ارزش این ارز رمز، رقم اکنون به بیش از ۴.۵ میلیارد دلار رسیده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند