زیرساخت پنجره واحد برای ارائه خدمات الکترونیکی آماده است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، رضا باقری اصل با اشاره به اجرای تبصره ۴ قانون اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی، گفت: مقرر شده تا دستگاه‌ها نسبت به ایجاد زیرساخت پنجره واحد و تسهیل شرایط صدور مجوزها برای ارائه خدمات الکترونیکی به کسب و کارها در درگاه ملی صدور مجوزهای کشور، اقدام کنند.

وی به اقدامات انجام شده توسط وزارت ارتباطات در این حوزه اشاره کرد و افزود: وزارت ارتباطات با تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز از جمله سامانه، پهنای باند مورد نیاز، مرکز داده و سایر نیازمندی‌ها، بستر اجرای مصوبات هیئت مقررات زدایی را فراهم کرده است و در فاز نخست تمام استعلام‌های الکترونیکی ارائه شده توسط دستگاه‌های اجرایی در مرکز ملی تبادل اطلاعات برای درگاه ملی مجوزهای کشور، قابل ارائه و بهره برداری شده است.

به گفته باقری اصل، فاز بعدی این برنامه بر اساس درخواست هیئت مقررات زدایی، ایجاد سرویس‌های مورد نیاز برای تسهیل و تسریع در صدور مجوزهای کسب و کار دستگاه‌های اجرایی و الکترونیکی شدن کلیه مدارک و استعلامات و نیز اعلامی شدن بسیاری از مجوزها است که آمادگی آن هم اکنون وجود دارد.

معاون وزیر ارتباطات و دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات به گزارش وزیر اقتصاد در مجلس اشاره کرد و گفت: مجلس شاهد گزارش وزیر اقتصاد در اجرای قانون مربوط به تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بوده است. این قانون نقش اساسی در تحقق دستور مقام معظم رهبری مبنی بر شعار «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» دارد. در این جلسه وزیر اقتصاد از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد زیرساخت‌ها و الکترونیکی کردن تبادلات بین دستگاه‌ها در پنجره واحد تشکر کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد