زیست بوم فعلی کودکان در فضای مجازی اصلاح می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: در حالیکه روند رشد فناوری اطلاعات در کشور ما چشمگیر بوده ، همزمان با آن رشد محتوای ویژه کودکان و نیز فرهنگ عمومی همراهی و نظارت والدین بر فرزندان در این فضا رشد مطلوبی نداشته است.

وی گفت: این رشد نامتوازن، باعث بروز آسیبهایی برای کودکان امروز و نسل آینده کشور شده که از آن زیاد شنیده‌ایم.

وزیر ارتباطات افزود: هر چند در این مقوله مهم، وزارت ارتباطات نهادی مرتبط با محتوا به حساب نمی‌آید و دستگاههای دیگری در این خصوص بودجه سالانه می‌گیرند، اما لازم دیدیم تا با کمک هنرمندان و سازمانهای مردم نهاد، حرکتی اجتماعی برای اصلاح زیست بوم فعلی کودکان در فضای مجازی آغاز کنیم. اطمینان داریم با یک حرکت برخاسته از مردم و نخبگان، می‌توان با سرعت قابل توجهی به رشد متوازن رسید.

آذری جهرمی تاکید کرد: اکنون وزارت ارتباطات با برگزاری جشنواره وب‌سری و فیلم کوتاه کودک آنلاین، دست یاری خلاقیت‌های هنری شما را می‌فشارد و از همه علاقه‌مندان برای حضور در این جشنواره دعوت به عمل می‌آورد. همکاران من اطلاعات بیشتر را به زودی منتشر خواهند کرد. در این جشنواره از ایده‌های برگزیده حمایت خواهیم کرد.

وی گفت: به زودی پنجره‌ای از همکاری با سازمانهای مردم نهاد برای توجه ویژه به فرهنگ عمومی حضور کودکان در فضای مجازی را خواهیم گشود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شرکت‌های تجاری هدف اول حملات سایبری دولت‌ها شده اند
متوسط زمان ترخیص و ورود تجهیزات ICT به کشور کاهش یافت
شماره‌های ویژه تاریخ تولد سیم کارت هوشمند شاتل موبایل عرضه شد
فشار بر شرکتهای فناوری برای مقابله با سواستفاده آنلاین از کودکان