ساخت ماهواره نیاز امروز فضایی کشور است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، حسن حدادپور در مراسم گرامیداشت روز معلم با اشاره به اینکه در حال حاضر بحث پژوهش و فناوری از ارکان پیشرفت هر کشوری است،
گفت : علم و پژوهش، موقعیت ملت ما را نسبت به سایر ملت ها بالا نگه می دارد.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با تاکید بر اینکه علم و پژوهش، حضور و بقای هر کشوری را در عرصه جهانی تضمین می کند خاطرنشان کرد: با توجه به موضوع انقلاب صنعتی چهارم، اهمیت فناوری فضایی و نوع ارتباط این دو حوزه با یکدیگر، شاهد پیشرفت در کانون فضایی کشور هستیم.

وی با اشاره به طرح مباحث مربوط به IOT ، بیگ دیتا و فناوری فضایی، گفت : این موضوعات به همراه عصری که در آن قرار داریم ما را در یک گردنه تاریخی قرار داده که اگر از این فرصت به صورت مناسب استفاده کنیم، آیندگان می توانند زندگی بهتری با سربلندی در دنیا داشته باشند.

حدادپور تاکید کرد : زمانی که ما از ابن سینا، فارابی و ابوریحان بیرونی و بقیه دانشمندان خود یاد می کنیم، همین داشته ها، دست ما را نسبت به سایر ملت ها بالا نگه می دارد.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به شرایط موجود خاطرنشان کرد: این شرایط می طلبد که با یک کار جهادی و بسیجی و تلاش شبانه روزی در حوزه تعلیم، تعلم و پژوهش ، این سه حوزه را در خدمت فناوری بیاوریم تا بتوانیم نیازهای کشور را پاسخگو باشیم.

وی با اشاره به مباحث مربوط به فعالیت پیام رسان خارجی در کشور، افزود: در ابتدای سال جاری رئیس جمهوری اشاره کردند که باید انحصار از پیام رسان خارجی برداشته شود و این مطلب به این معنی است که شرکتهایی که توانایی پژوهش و ارائه محصول مشابه را دارند در این عرصه حضور پیدا کنند.

حداد پور با اشاره به حوزه فضایی و نیازهای این حوزه، خاطرنشان کرد : طراحی و ساخت ماهواره و در مدار قرار دادن و عملیاتی کردن آن، نیاز امروز فضایی کشور است که با یک برنامه منسجم و نیروهای کارآمد محقق می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

گوشی ارزان قیمت جدید شیوآمی عرضه شد
تولید لپ تاپ با قطعات کاملاً جداشونده و قابل تعمیر
هوشمند شدن روند بلوکه کردن حساب‌های متخلف در توئیتر
هدایای ایرانسل به مناسبت «روز پدر» اعلام شد