سازمان‌های اطلاعاتی استرالیا به دنبال اطلاعات خصوصی کاربران


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، آژانس‌های اطلاعاتی در استرالیا نگرانی‌ها در مورد تصویب قوانینی تازه در پارلمان با هدف جمع‌آوری اطلاعات خصوصی افراد را بی مورد دانسته‌اند.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان و نهادها و سازمان‌های مدنی معتقدند چنین اقدامی امنیت و حریم شخصی کاربران استرالیایی را به خطر می‌اندازد. قانون تازه اختیارات زیادی برای جمع‌آوری داده‌های کاربران به طور گسترده به نهادهای اطلاعاتی و امنیتی استرالیا می‌دهد.

لایحه مورد بحث، در صورت تصویب، آژانس‌های اطلاعاتی ملی را قادر می‌سازد تا در مواردی که خطری قریب‌الوقوع برای امنیت یک فرد استرالیایی وجود دارد (مانند حملات تروریستی یا آدم‌ربایی)، فعالیت‌هایی را برای گردآوری اطلاعات خصوصی کاربران انجام دهند.

تسهیل روند دریافت مجوز برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد افراد استرالیایی مظنون به مشارکت در فعالیت‌های تروریستی ویژگی مهم دیگر این لایحه است. مخالفت با این لایحه در درجه اول از سوی شورای حقوقی استرالیا صورت گرفته که به کمیته مشترک پارلمانی اطلاعات و امنیت این کشور اعلام کرده مطمئن نیست چنین اختیاراتی با اهداف عملیاتی سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی استرالیا متناسب باشد.

این شورا افزوده هیچ تضمینی برای جلوگیری از سوءاستفاده سران سازمان‌های جاسوسی دولتی از قدرت خود برای جمع‌آوری اطلاعات از مردم وجود ندارد و این کار ممکن است حتی در مورد شهروندانی که در معرض هیچ خطری نیستند هم صورت بگیرد. با این حال تلاش سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی استرالیا برای تبدیل این لایحه به قانون ادامه دارد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد