سازمان‌های برتر در اشتراک گذاری داده‌ها معرفی شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، سامانه ملی کاتالوگ و مجموعه داده‌های باز و کاربردی به‌عنوان یکی از اجزای اصلی نظام مرجع داده‌های باز با هدف ایجاد یک زیرساخت مشترک برای به اشتراک‌گذاری مجموعه اطلاعات تولید شده توسط دستگاههای متولی اطلاعات در کشور و جلوگیری از دوباره‌کاری‌ها برای تولید مجدد داده‌های موجود در کشور، به بهره برداری رسیده است.

طبق آخرین آمار ارائه شده در این سامانه، تعداد ۱۶۲ سازمان در سامانه داده باز ثبت نام کرده اند و ۲۶ سازمان دولتی داده های خود را به اشتراک گذاشته اند.

براین اساس سازمان ها و نهادهای برتر که بیشترین میزان تعامل و اشتراک داده در سامانه ملی کاتولوگ و مجموعه داده های باز و کاربردی داشته اند در حاشیه سمینار بستر ملی داده باز و کاربردی، معرفی و تقدیر شدند.

در این بین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و همچنین سازمان راهداری با عملکرد بهتر و بیشترین داده های بارگذاری شده در سامانه opendata.gov.ir لوح تقدیر طلایی دریافت کردند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

توافق جدید کشورهای G7 چگونه آینده حکمرانی داده را تغییر می دهد
شناسایی گسل‌ها و فرونشست‌ها ماهواره‌ای می‌شود
اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی درباره حمله سایبری به سامانه سوخت
تمام زیرساخت‌های ارتباطی کشور بدون مشکل در حال خدمات‌رسانی هستند