ساعت هوشمند و محتوای آی کلود سارقان را لو داد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، ساعت هوشمند اپل قابلیت‌های جالبی دارد و پیش از این نیز به نجات جان مردی که در رودخانه افتاده بود کمک کرده بود یا جان یک دوچرخه سوار در انگلیس را نجات داده بود. اما اکنون به نظر می‌رسد اپل واچ یک کاربرد دیگر نیز دارد.

طبق گزارشی از وزارت دادگستری آمریکا ،۷ سارق که با استفاده از اپل واچ اقدام به ردیابی و سرقت ۵۰۰ هزار دلار از یک فرد مشکوک به دلالی مواد مخدر کرده بوده‌اند، به دام پلیس افتاده‌اند.

ساعت هوشمند و محتوای آی کلود سارقان را لو داد

این مجرمان ساعت هوشمند را به سپر خودروی قربانی متصل و او را در منطقه کانکتیکت ردیابی کردند. طبق گزارش‌ها دارن لیندزی رهبر ۳۰ ساله این گروه از مجرمان در طرح خرید اپل واچ اپراتور AT&T ثبت نام کرده بود. او در ۱۸ جولای ۲۰۲۰ میلاد همراه دو همدست خود خودروی قربانی را تا پارکنیگ هتلی دنبال کرد و پنجره آن را شکست تا مواد مخدر و پول در وسیله نقلیه بیابد.

اما این ۷ مجرم پس از آنکه چیزی در خودرو نیافتند، محل را ترک کردند اما همچنان در کمین راننده خودرو بودند. روز بعد آنها قربانی را به زور سوار یک خودرو کردند که وی پس از ضرب و شتم کلید کارت اتاق هتلش را به آنها داد. پس از آن یکی از مجرمان همراه کیسه‌ای حاوی ۵۰۰ هزار دلار از اتاق خارج شد. پس از آن مجرمان قربانی را در محلی خارج از شهر رها کردند.

رهبر این گروه مجرم عکسی از انبوه پول نقد در آی کلود حساب کاربری خود آپلود کرد. یکی دیگر از اعضای گروه نیز عکس مشابهی را گرفت که صورتش نیز مشخص بود.

جالب آنکه چند مدرک مربوط به سرقت از جمله پیام‌هایی درباره رمز ساعت هوشمند از طریق آی کلود حساب کاربری سارقان، آنها را لود دارد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی