سامانه ارائه بین‌المللی محصولات شرکت‌های ایرانی ایجاد می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران با حضور خسرو سلجوقی عضو هیات علمی سازمان فناوری اطلاعات، محمدرضا طلایی رئیس کمیسیون فناورری اطلاعات اتاق بازرگانی و سایر اعضای این کمیسیون برگزار شد.

در این جلسه موضوع ایجاد سامانه ای برای ارائه محصولات و دستاوردهای شرکت‌های ایرانی به طرف‌های خارجی در دستور کار قرار گرفت و نمایندگان اتاق بازرگانی استان البرز که سایت ITFA را برای اتصال تجار این استان به شرکت‌های خارجی ایجاد کرده‌اند، تجارب خود را در اختیار اعضای این کمیسیون گذاشتند.

نماینده اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه تاکنون بیش از هزار و ۶۰۰ محصول در این سایت قرار گرفته است، گفت: در نتیجه فعالیت این سامانه، بیش از ۴۰ هیات خارجی به ایران آمده و البته مذاکراتی هم برای اتصال به کشورهای استونی و مجارستان نیز انجام شده تا به بازار اروپا ورود کنند.

محمدرضا طلایی رئیس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی نیز در این جلسه با اشاره به نهایی نشدن موضوع راه اندازی انجمن مدیریت فناوری‌های نوین که قرار بود با همکاری اتاق اصناف ایجاد شود، گفت: به اتاق ایران پیشنهاد داده شده فعلا کارگروه مشترک فناوریهای نوین با اتاق اصناف تشکیل دهد.

وی به موضوع فعالیت کسب و کارهای نوین و نوآور در بستر فناوری و مشکلات به وجود آمده در مسیر فعالیت آنها اشاره کرد و تشکیل تشکل­های تخصصی در این حوزه را یکی از مهمترین اولویتها در راستای تحقق کارآفرینی و رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی دانست.

طلایی با بیان اینکه با ایجاد کارگروه مشترک با اتاق اصناف، از استارتاپهای این حوزه برای ورود به صنعت حمایت می شود، خاطرنشان کرد: امروز استارتاپ‌ها تقریبا در همه موضوعات مختلف ورود کرده‌اند و باتوجه به گستره عظیم فعالیت آنها، باید فعالیت آنها ساماندهی شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

رونمایی از بلندگوی هوشمند جدید گوگل
نقش مهم پژوهشگاهICT در بومی‌سازی لبه فناوری‌های اطلاعاتی
لزوم توسعه زیرساخت های ارتباطی برای ورود ۵G
بررسی ادعای عدم کارایی تصمیمات شورای عالی فضای مجازی