سامانه ارزیابی ریسک ابتلا به کرونا در سازمانها تولید شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

دکتر محمد سعید ترابی مسئول فنی مدل سازی و تحلیل ریسک در این تیم استارت آپی و طراح سامانه اندازه گیری ریسک در مجامع عمومی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این سامانه یک سامانه تخصصی در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست است که علاوه بر ارزیابی های بین المللی از سال ۲۰۰۸ در شرکتهای مختلف ایرانی در ابعاد سازمانی مختلف تست شده است.

وی با بیان اینکه این مدل انحصاری است و توانسته با کسب مقام های اول و سوم در دو رقابت در میان سایر استارت آپ های حوزه انرژی بدرخشد، بیان کرد: این سامانه را اکنون در زمینه ارزیابی میزان ریسک کرونا تغییر دادیم تا بتوانیم با اندازه گیری ریسک یک سازمان، شرکت و… از ابتلای افراد در آن محیط جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه اعضای این تیم از دانشگاه های شهید بهشتی و امیرکبیر  هستند، گفت: ماژول کووید ۱۹ با همراهی انستیتو تغذیه مورد پیگیری قرار گرفته و به نتیجه رسیده است.

نمونه ای از نتایج سامانه برای ارزیابی ریسک یک سازمان

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه الزهرا از این سامانه جهت اندازه گیری ریسک کرونا در سطح اعضای دانشگاه به صورت پایلوت استفاده می کند تا ابتلای کارکنان، دانشجو و اعضای هیئت علمی به کرونا را مدیریت کند؛ همچنین این سامانه در بخشی از پرسنل شرکت آبفای تهران نیز در حال استفاده در پرسنل ستادی و میدانی است.

به گفته ترابی، همچنین با ستاد مقابله با کرونا صحبت هایی داشتیم که بتوانیم در همه سازمانها از این سامانه استفاده کنیم تا قبل از ورود به فصل پاییز بتوانیم سازمان ها را از مخاطرات مجموعه های خود مطلع کرده و پیشگیری لازم در خصوص این بیماری در سطح سازمان ها را به عمل آورند.

استفاده هیئت های عزاداری از سامانه 

وی خاطر نشان کرد: اکنون این سامانه را به صورت رایگان در اختیار هیئت های عزاداری قرار داده ایم تا احتمال ابتلا به بیماری افراد با ظاهر سالم را پیش از ورود به هیات مشخص کنند.

مسئول فنی مدل سازی و تحلیل ریسک با تاکید بر اینکه این سامانه ریسک میزان ابتلا به بیماری را مشخص می کند، بیان کرد: در واقع متوسط احتمال بیماری توسط سامانه اعلام می شود؛ این سامانه ارزیابی های مختلف را با استفاده از تحلیل های مختلف به مدیران و کارکنان سازمان اعلام می کند.

نمونه ای از نتایج سامانه برای ارزیابی ریسک یک سازمان

به گزارش مهر، این تیم استارت آپی، سامانه خود را در دوشنبه های استارت آپی صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی کردند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات گوشی «موتو جی ۲۰» فاش شد
ایرانسل به‌دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبۀ دیجیتال بین مردم است
۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند