سامانه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مصطفی پور محمدی در مراسم افتتاح پروژه های تلفن همراه اپراتور رایتل در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات با اشاره به الزام دولت برای حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان گفت: هم اکنون ۲۴ میلیون شهروند زیر ۱۸ سال در کشور وجود دارد و الزام ما برای حفظ حقوق این شهروندان الزامی است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه مرجع ملی حقوق کودک در وزارت دادگستری راه اندازی شده است، گفت: مجموع دستگاه ها باید در خصوص حفظ حقوق کودکان و نوجوانان خود را مسئول بدانند.

وی از ایجاد بزرگترین بانک اطلاعات بانک اطلاعات کشور خبر داد و تصریح کرد: این اطلاعات تجمیع شده بستر جدی خدمات دولت الکترونیک خواهد بود.

پورمحمدی با اشاره به راه اندازی سامانه گنج انسان به عنوان پایگاه اطلاعاتی و حمایتی از حقوق کودکان در فضای مجازی با همکاری وزارت دادگستری و کنوانسیون حقوق کودکان خاطرنشان کرد: استفاده از فضای شبکه های ارتباطی و نیز شبکه های اجتماعی بهترین نوع بهره برداری از زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات کشور است و این سامانه می تواند نیاز جامعه چند ده میلیونی کودکان را فراهم کند.

در این مراسم همچنین مجید صدری مدیرعامل اپراتور رایتل نیز گفت: مردم می توانند با مراجعه به سامانه گنج انسان از تمامی حقوق مرتبط با کودکان و نوجوانان در فضای مجازی و نیز فضای واقعی باخبر شوند.

صدری همچنین از اجرای فاز آزمایشی خط دفترچه های بیمه در دو استان خبر داد و اظهار کرد: رایتل و اپراتور سازمان تأمین اجتماعی، زیرساخت های اجرای این پروژه را فراهم کردند و هم اکنون این آمادگی وجود دارد که کل دفترچه های بیمه، بیمه شدگان تأمین اجتماعی جمع آوری شود و از طریق سیم کارت تلفن همراه، مردم بتوانند از امکانات بیمه خود استفاده کنند.

وی همچنین از سراسری شدن نسل چهارم موبایل در کشور مطابق با امضای تفاهم نامه با اپراتور همراه اول خبر داد و تصریح کرد: بالغ بر ۱۲۰۰ شهر در کشور به نسل سوم و چهارم موبایل مجهز شدند.

مدیرعامل رایتل همچنین از اخذ تأییدیه بازنگری طرح تجاری این اپراتور خبر داد و خاطرنشان کرد: مدت زمان پروانه فعالیت اپراتور سوم موبایل از ده سال به بیست سال افزایش یافت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دانشگاه شهیدبهشتی میزبان پژوهشگران مخابرات نوری می شود
پسورد میلیون‌ها کاربر اینستاگرام در اختیار کارمندان این شرکت
ابزار تازه توئیتر برای شناسایی پیام‌های زننده
کشف نقص امنیتی در نرم افزار «وین‌رر»/آسیب‌پذیری بحرانی برای کاربر