سامانه مسئولیت اجتماعی با ظرفیت اکوسیستم استارت‌آپی ایجاد شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، مشکات اسدی مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه توانمندسازی اجتماعی درباره این سامانه گفت : با توجه به چالش‌های موجود در حوزه‌های  مختلف از جمله آموزش، محیط ‌زیست، توانمندسازی جوامع محلی، حمایت از گروه هایی با ویژگی های خاص مانند توان یابان و سالمندان، لزوم توجه صاحبان کسب‌وکار به مشکلات جامعه احساس می‌شود. در همین راستا این سامانه به‌منظور هم‌افزایی بین عناصر اکوسیستم استارت‌آپی و استفاده حداکثری از توان‌ بخش خصوصی در حوزه ICT برای شبکه‌سازی و پاسخگویی به نیازهای تمامی اعضای جامعه و تقویت اکوسیستم استارت‌آپی کشور شکل گرفته است.

وی در حوزه توانمندسازی اجتماعی با تأکید بر استفاده بهینه از ظرفیت‌های استارت‌آپ ها، شرکت ها و افراد خلاق و نوآور در سامانه گفت: تمامی افراد حقیقی و حقوقی که در اکوسیستم استارت‌آپی کشور فعالیت می‌کنند می‌توانند در سامانه نوآوری اجتماعی https://noafarincsr.ir ثبت‌نام کنند و پروفایل خود را ایجاد کنند و یا پروژه های خود را در زمینه مسئولیت اجتماعی تعریف کنند و از این طریق با افراد خلاق در حوزه‌های گوناگون آشنا شوند و در صورت نیاز از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های یکدیگر بهره‌مند شوند.

مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص نحوه ثبت‌نام  و ایجاد پروژه در این سامانه گفت: افراد با توجه به پتانسیل و فعالیت مسئولیت اجتماعی (CSR) می‌توانند در ۴ حوزه آموزش، اشتغال، سلامت، مدیریت بحران و بلایای طبیعی و زیرشاخه‌های این حوزه‌ها ثبت‌نام کنند و خدمات خود را در راستای مسئولیت اجتماعی و به‌صورت رایگان در زمینه‌های ارائه خدمات مشاوره‌ای برای طرح‌ها یا استارت‌آپ ها، منتورینگ، برگزاری کمپین، طراحی جایزه، تولید محتوا، پذیرایی و تشریفات و همچنین برگزاری رویداد ارائه دهند.

اسدی با تاکید بر شعار نوآوری اجتماعی در خدمت مسئولیت اجتماعی گفت: سامانه نوآوری اجتماعی به افراد حقیقی و حقوقی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند در بخش‌های مختلف مانند معرفی و برندینگ، دسترسی و شبکه‌سازی، خدمات مشاوره‌ای، دسترسی به بازار، خدمات حقوقی و ارائه مجوز و ارائه تسهیلات خدمات ارائه می‌دهد.

سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد: افراد حقیقی و حقوقی دارای مهارت و پتانسیل‌های مختلف در راستای مسئولیت اجتماعی می‌توانند به سامانه نوآوری اجتماعی به آدرس https://noafarincsr.ir مراجعه و در حوزه‌های اجتماعی مختلف نظیر آموزش و به کودکان، زنان، گروه‌های کم برخوردار و گروه هایی با ویژگی های خاص (توان یابان/ سالمندان) و اشتغال در زمینه‌های صنایع‌دستی، صنایع‌دستی دام و کشاورزی، گردشگری و حوزه سلامت زنان و کودکان، گروه‌های کم برخوردار و گروه هایی با ویژگی های خاص (توان یابان/ سالمندان) و همچنین مدیریت بحران و بلایای طبیعی به ارائه خدمات بپردازند و از مزیت شبکه‌سازی و اتصال به افراد خلاق و نوآور و همچنین دسترسی به بازارهای محلی بهره‌مند شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شیائومی از تلویزیون شفاف رونمایی کرد
جزئیات سند مقابله با انحصار کسب و کارها در فضای مجازی
کتابخوان الکترونیکی با نمایشگر تاشوی ۱۰.۳ اینچی
هدست واقعیت افزوده برای رقابت با دونده مجازی