سرمایه‌گذاری ۶۵ میلیون دلاری شرکت‌ها در سئو


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

 تخمین زده می‌شود در سال جاری، کسب‌وکارها حدود ۶۱۳ میلیون دلار بابت دریافت سرویس‌های بازاریابی دیجیتال و خدمات سئو هزینه کنند، که این رقم نسبت به سال ۲۰۰۸ رشد سه برابری را نشان می‌دهد.

 

موسسه بورل آسوشیتس (Borrell Associates) در تحقیقات اخیر خود محل هزینه کرد این مبلغ هنگفت را تا حدودی مشخص نموده و وضعیت بازاریابی دیجیتال در چند سال آینده را تخمین زده است.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت MediaPost، برندها و آژانس‌های آمریکایی امسال بالغ‌بر ۶۵٫۲۶ میلیون دلار بابت خدمات سئو (SEO) هزینه خواهند کرد.

 

پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ به ترتیب به ۷۲٫۰۲ و ۷۹٫۲۷ میلیون دلار افزایش یابد.

 

اکثر شرکت‌های معظم نیز در فکر استخدام کارشناسان سئو هستند و یا اینکه در حال حاضر چنین افرادی را به استخدام خود درآورده‌اند.

 

سئو

 

بر اساس این گزارش، «تجزیه‌وتحلیل بازدیدکنندگان سایت» یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازاریابی دیجیتال بوده و در آمریکا حدود ۱٫۴۹ میلیون دلار بابت این کار هزینه می‌شود.

 

اگرچه بازدید از سایت‌های شرکتی تابع متغیرهای بسیاری است ولی کارشناسان معتقدند سازمان‌ها و بازاریاب‌ها باید حتی‌المقدور بدانند چه کسانی از سایت آن‌ها بازدید کرده‌اند، کاربران چگونه و چه زمانی به سایت مراجعه داشته‌اند، و آن‌ها در سایت به دنبال چه چیزی بوده‌اند.

 

گوگل و الکسا و سایت‌های فراوان دیگر، اطلاعاتی در این خصوص در اختیار بازاریاب‌ها قرار می‌دهند که به‌جای خود می‌تواند بسیار مفید و راهگشا باشد.

 

«بورل آسوشیتس» همچنین پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۲۰ بودجه‌ای که سازمان‌ها برای تحلیل بازدیدکنندگان سایت خود کنار می‌گذارند، با سیصد درصد رشد به ۴٫۶۶ میلیون دلار خواهد رسید.

 

در آن زمان شرکت‌های آمریکایی بیش از ۷۹۰ میلیون دلار برای توسعه وبلاگ‌های خود هزینه خواهند کرد.

 

این رقم برای سال ۲۰۱۸ به ۷۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

 

همچنین «خرید لیست ایمیل‌ها» تکنیک دیگری است که اگرچه در سال‌های پایانی عمر خود قرار دارد و بازاریاب‌ها آرام‌آرام علاقه خود را به این شیوه از دست می‌دهند ولی حجم سرمایه‌گذاری در این بخش، به ۴۱۰ میلیون دلار می‌رسد.

 

کارشناسان معتقدند این مبلغ روند نزولی خواهد داشت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید