سرویسهای سلامت کودکان در فضای مجازی تولید می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، با امضای تفاهمنامه ای میان معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و یک شرکت دانش بنیان تولیدکننده زیست بوم فضای مجازی کودک، فرهنگ سازی، ترویج و اجتماعی کردن سبک زندگی سالم در فضای مجازی، از طریق سامانه های هوشمند کودک و نوجوان آغاز شد.

معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به شعار سال سازمان بهداشت جهانی با عنوان سلامت برای همه و نقش رسانه های نوین، در تحقق این شعار از یکسو و لزوم حرکتی هدفمند جهت تببین مفهوم سلامت به گفتمان کودک و نوجوان کشور، این تفاهم نامه را منعقد کرده است.

این تفاهم نامه با موضوع فرهنگ سازی، ترویج و اجتماعی کردن مبانی سلامت و ارتقای سبک زندگی سالم جامعه با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و سامانه های هوشمند با اولویت کودکان و نوجوانان به امضا رسید.

همکاری در تولید سرویس های سلامت کودک و نوجوان و تولید، ترویج و نشر مفاهیم مرتبط با سلامت کودکان با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و ترویج مفاهیم فضای مجازی سالم، تشکیل اتاق های فکر، توسعه ظرفیت های رسانه های دیجیتال کودکان و محتوای دیجیتال سلامت، بخشی از محورهای این همکاری به شمار می رود.

در این راستا مقرر شد طرفین تفاهم نامه در برگزاری کمپین ها و برنامه های مجازی سلامت کودکان، معرفی اولویت های سلامت وزارت بهداشت به کودکان و نوجوانان، پیاده سازی سامانه های مشاوره پیگیری ، همکاری و مشارکت در برگزاری فعالیت ها و برنامه های فرهنگی-ترویجی سلامت و مواردی از این قبیل همکاری داشته باشند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

گوشی ارزان قیمت جدید شیوآمی عرضه شد
تولید لپ تاپ با قطعات کاملاً جداشونده و قابل تعمیر
هوشمند شدن روند بلوکه کردن حساب‌های متخلف در توئیتر
هدایای ایرانسل به مناسبت «روز پدر» اعلام شد