سرپرست جدید پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌پور با تقدیر و تشکر از وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حکمی سید محمد رضوی زاده را به سمت سرپرست این پژوهشگاه منصوب کرد.

ارتقا جایگاه، تغییر رویه‌ها و مأموریت‌های پژوهشگاه برای تبدیل آن به دیده‌بان، مغز متفکر و پیشران صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، آینده‌پژوهی در عرصه فناوری ارتباطات و اطلاعات و دیده‌بانی فناوری‌های جدید در این حوزه و گفتمان سازی و ایجاد حساسیت نسبت به تحولات نوین در بدنه مدیریتی کشور، مشارکت فعال در طراحی و معماری و حل مسائل شبکه ملی اطلاعات در تعامل با مجری مربوطه، حل مشکلات علمی و پژوهشی و مسائل واقعی بخش‌های مختلف وزارتخانه و چابک سازی فرآیندها و ساختارهای اداری پژوهشگاه برای حل مسائل ارجاعی از سوی بخشهای مختلف این وزارتخانه در کمترین زمان ممکن از اهم انتظاراتی است که در این حکم آمده است.

همچنین پیگیری برای اصلاح آئین‌نامه ارتقای اعضای هیئت‌علمی پژوهشگاه به‌منظور افزایش نقش مشارکت همکاران در حل مشکلات واقعی وزارت ارتباطات و کشور و ارتقا علمی و اداری آنها، سرمایه‌گذاری روی تولید فناوری و عدم ورود مستقیم به تجاری‌سازی و راهبری تجاری‌سازی فناوری‌ها از سوی شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان، ارتباط مداوم با نخبگان و تشکیل اتاق فکر در جهت شناسایی مشکلات و ارائه راهکارهای لازم جهت تصمیم سازی و تربیت نیروهای متخصص برای حضور در بدنه مدیریتی وزارتخانه از دیگر انتظارات وزیر ارتباطات از دکتر رضوی زاده است که در حکم انتصاب وی آمده است.

رضوی زاده دارای مدرک دکتری مهندسی مخابرات و دانشیار و عضو هیئت‌علمی گروه مخابرات دانشگاه علم و صنعت است. وی همچنین رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و عضو هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت است.

مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی شبکه‌های سیار باند پهن، مدیر گروه مخابرات دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ایران، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ایران، مدیر گروه ارتباطات رادیویی ثابت و سیار پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مشاور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ازجمله مهم‌ترین سوابق اجرایی وی محسوب می‌شود.

رضوی زاده عضو ارشد انجمن جهانی مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) و عضو هیئت‌مدیره بخش ایران این انجمن است.

نظارت و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی متعدد، عضویت در کمیته‌های علمی، کنفرانس‌ها و همایش‌های ملی و بین‌المللی، داوری در مجلات معتبر بین‌المللی و انتشار حدود یک‌صد مقاله علمی در مجلات علمی داخلی و بین‌المللی بخشی از سوابق علمی وی است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند