سریعترین رایانه های اپل با تراشه های مخصوص رونمایی شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از دیلی میل، اپل به طور رسمی در رویداد « One More Thing» از نخستین رایانه‌های مک با تراشه M۱ رونمایی کرد. در این رویداد از مک بوک ایر، مک بوک پرو و مک مینی رونمایی شد.

عملکرد تراشه M۱ در مقایسه با تراشه‌های رایانه‌ای دیگر به ازای هر وات ۲ برابر سریع‌تر است و به همین دلیل مک بوک ایر جدید را می‌توان سریع‌ترین رایانه تولیدی اپل دانست.

تراشه جدیدی دارای ساختار حافظه یکپارچه، GPU یکپارچه و موتور عصبی است. قیمت پایه مک بوک ایر جدید ۹۹۹ دلار اعلام شده است. هر شارژ باتری آن برای ۱۵ ساعت جستجو در وب با اینترنت بی سیم یا ۱۸ ساعت تماشای ویدئو کافی است. دستگاه جدید نمایشگر ۱۳.۳ اینچی دارد و حافظه ذخیره آن نیز ۱۶ گیگابایت است. البته کاربران می‌توانند حافظه‌ای بزرگ‌تر تا ۲ ترابایت را انتخاب کنند.

علاوه برآن اپل رایانه مک مینی با تراشه M۱ را نیز رونمایی کرد که عملکرد دستگاه ۳ بار سریع‌تر از نسخه‌های پیشین است. قیمت پایه این دستگاه با سیستم ارتقا یافته ۶۹۹ دلار است.

این نخستین بار است که رایانه‌های مک با یک تراشه توسعه یافته در این شرکت ساخته می‌شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

قطع فیبردریایی بین الملل و ایجاد اختلال در اینترنت
ستاد ملی توسعه هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌شود
سیاست جدید توئیتر دردسر ساز شد
بازار رایانه های شخصی در چین رشد و در آمریکا سقوط کرد