«سطح‌سنج مذاب هسته‌ای» ساخته شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، ابزار آلات دقیق، وسایل و یا تجهیزاتی هستند که به خوبی و با کمترین میزان خطا و حتی در مواردی بدون خطا، کمیت های مورد نظر را اندازه گیری می‌کند.

میثم شهیدی مدیر روابط عمومی یک شرکت دانش‌بنیان گفت: این شرکت در زمینه تولید ابزار دقیق رادیو اکتیو که در محیط‌های صنعتی به کار برده می‌شود فعالیت دارد. محیط‌های خاص که بدون تماس با ماده اندازه‌گیرهای خاص خود را انجام می‌دهد.

این فعال فناور درباره یکی از محصولات این شرکت به نام «سطح سنج مذاب» گفت: این دستگاه در بخش ریخته‌گری کارخانه‌های ذوب آهن استفاده می‌شود.

وی  ادامه داد: نحوه کاربرد این تجهیز به این شکل است که وقتی مواد مذاب به داخل قالب ریخته می‌شود به دلیل حرارت بالای آن با هیچ وسیله‌ای نمی‌توان ارتفاع مواد داخل قالب را اندازه‌گیری کرد. این دستگاه به صورت غیر تماسی ارتفاع ماده مذاب را اندازه‌گیری و سپس به اتاق کنترل ارسال می‌کند که بعد از این عمل سرعت مراحل دیگر ریخته‌گری کنترل خواهد شد.

وی درباره ویژگی‌های این دستگاه توضیح داد: «سطح سنج مذاب» بدون نیاز به سوراخکاری و تغییر در بدنه‌ی مخزن می‌توان کار خود را انجام دهد. همچنین اندازه گیری ارتفاع ماده مذاب با سرعت  بالا یکی دیگر از ویژگی‌های این تجهیز است.

وی درباره محصول دیگر این شرکت به نام «ارتفاع سنج» گفت: در بسیاری از مخازن صنعتی کنترل میزان ارتفاع ماده ضروری است.  با استفاده از این دستگاه بدون آن که نیازی به ایجاد سوراخ و شکاف در بدنه مخزن اندازه گیری سطح ماده انجام می‌شود.

شهیدی به دیگر محصولات تولیدی این شرکت اشاره کرد و گفت: لول سوئیچ، ارتفاع سنج، چگالی سنج، دزیمتر فردی و محیطی و پایشگر درگاهی و جریان سنج چند فازی گاما در این شرکت طراحی و تولید می‌شوند. نمونه مشابه این محصول از کشور آلمان وارد کشور می‌شود که محصول شرکت از نظر قیمت حدودا ۵۰ درصد ارزان‌تر است و به لحاظ کیفیت و کارایی با آن برابری می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فعالیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار سایت با هویت ایرانی
قانون جدید استرالیا برای فیس بوک و گوگل تصویب شد
مشارکت ۱۰ میلیارد ریالی ایرانسل در یاری به زلزله‌زدگان «سی‌سخت»
خرید و فروش اطلاعات اصالت‌سنجی سیستم های رایانه‌ای